Pečujte o sebe: Citlivá pleť nemusí být vrozená
  1. Úvod
  2. PŘEČTĚTE SI
  3. Beauty tipy
  4. Pečujte o sebe: Citlivá pleť nemusí být vrozená
18.10.2018
Beauty tipy

Pečujte o sebe: Citlivá pleť nemusí být vrozená

Citlivou pleť mají mnozí lidé od přírody. Citlivost ale může vzniknout také teprve v průběhu života. Až 70 procent všech žen ve střední Evropě označuje svoji pleť za citlivou nebo choulostivou. Pouze asi 12 procent žen má ale opravdu ten typ pleti, který lze označit jako od přírody citlivý. Většinou to jsou ženy s blond nebo zrzavými vlasy, velmi světlou pletí a modrýma nebo zelenýma očima. Jejich kůže produkuje nejen málo tuků, ale má navíc obzvláště tenkou rohovou vrstvou a jen málo ochranných pigmentů. To ji činí extrémně přístupnou vše vnějším vlivům a také málo odolnou vůči vnitřnímu stresu.

Citlivá nebo suchá?


CITLIVÁ PLEŤ JE VŽDY ZÁROVEŇ SUCHÁ

I když svou kůži označuje za citlivou mnohem více žen než těch statistický 12 procent, neznamená to, že si to jenom namlouvají. Kůže se totiž může snadno stát citlivou vlivem okolního nepříznivého prostředí, špatné péče, fyzické zátěže a psychického stresu, zvláště pokud je od přírody suchá. A citlivá pleť je suchá vždy už na základě svého typu. Typickými znaky citlivé pleti jsou podráždění, zarudnutí, pocit napjaté kůže, tvoření šupinek a svědivost. Objevují se jako reakce na použití kosmetických přípravků, ale i na chlad, slunce nebo špatný vzduch. Přípravky obzvláště jemného pečujícícho složení jsou pro tu nejepší péči opravdovou nezbytností. Přírodní kosmetika jako je BioAroma s vysokým obsahem pečujících olejů, je tím nejlepším, co pro ni můžete udělat.

 

Jakou kosmetiku používat?

 

CITLIVÁ PLEŤ POTŘEBUJE JEMNOU A UKLIDŇUJÍCÍ PÉČI

V péči o citlivou pleť nehraje žádnou roli, jestli je citlivost vrozená nebo získaná teprve později. Kůže v každém případě vyžaduješ jemné zacházení. Časté střídání kosmetických přípravků jí nedělá moc dobře. Nejistější je používat pro čištění a kosmetiku přípravky, které byly vyvinuty speciálně pro tento typ pleti. Obsahují ty nejmírnější čistící substance, lehké oleje a uklidňující látky jako je měsíčkový olej, jojobový olej nebo výtažky z heřmánku. U čistě přírodních krému je složení velice šetrné a nedráždí.

 

  • Večer umyjeme pleť jemným čistícím pleťovým olejem a vlažnou vodou, popřípadně do čistíme pleťovou vodu bez alkoholu. Pak naneseme slabou vrstvu pečujícího krém.
  • Ráno pleť osvěžíme vlažnou vodou nebo pleťovou vodu bez alkoholu. Pak použijeme lehký, ale mastný, hydratační denní krém. Třeba s vysokým obsahem bambuckého másla a ovocnými extrakty, jako je tento ZDE.

TIP: Vyzkoušejte Odličovací olej s jojobovým olejem, zklidňujícícm heřmánkem a diktamem pro všechnny typy pleti s tím nejšetrnějším složením.

Co je u citlivé pleti důležité

Při péči o pleť dbáme na jednoduchost. To platí jak pro receptury, tak pro množství používaných přípravku. Neboť jen při jediném kosmetickém postupu, složeném z čištění a krémování, přijde pleť do styku s asi mnoha rozdílnými látkami (může jich být běžně kolem třiceti). Čím méně substancí však na kůži působí, tím menší je nebezpečí, že pleť některou z nich bude špatně snášet. V tomto případě opravdu platí, že v jednoduchosti je krása a také to nejlepší pro vaši pleť.

 

VYHNĚTE SE ZBYTEČNÝM EXPERIMENTŮM

Na citlivé pleti zkoušejte nové kosmetické přípravky jen tehdy, když není pleť nadměrně unavená nebo zatížená stresem. Hektické dny v práci, stres nebo neshody v rodině, dokáží být pleť xtrémně scitlivět. A to i tak, že může špatně snášet i přípravek, který by pro ní bylo za normálních okolností vhodný.


 

SLUNCE NENÍ VÁŠ NEJLEPŠÍ SPOLEČNÍK

Obličeji vystavujte slunci co nejméně. Když se chystáte ven, naneste na pleť dobrý ochranný přípravek. Vodostálý krém ji bude v chránti také před chlorovanou vodou, cožse vás bdue týkat zejméne v letních měsícíh.

Vyhýbejte se takévšemu, co by mohlo vaši pleť podráždit zevnitř, zejména v období stresu: především kávě, ale také černému čaj nebo nápojům s obsahem kofeinu obecně. Pozor také na alkohol a ostrá koření. Podněcují prokrvování a zvyšují nervozitu, což může u citlivé pleti snadno vyvolat hektické skvrny a svědivost.

TIP: Vyzkoušejte pleťový krém proti slunečnímu záření se sklidňujícícm účinkem s mrkvovým a avokádovým olejem.

U citlivé pleti je důležité se naučit relaxační techniky, jako je meditace nebo autogenní trénink. Pokud se na ně zaměříte systematicky, mohou se vám opravdu velice vyplatit a projevit se na vaší posilněné pleti.

(edo)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete každý měsíc slevy na vybrané produkty?
Zanechte mi zde svůj e-mail, na který vám mohu každý měsíc poslat zprávu se slevami na vybrané produkty nebo akcí pouze pro členy Bio & Aroma. Děkuji za důvěru 💙

VAŠE ZKUŠENOSTI

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena