Když je venku mráz a uvnitř teplo
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 999,00 Kč a máte dopravu na Zásilkovnu ZDARMA
25.10.2018
Beauty tipy

Když je venku mráz a uvnitř teplo

V  zimě vzduch obsahuje přirozeně méně vlhkosti než v létě, protože v chladu se voda hůže vypařuje. Horší než chlad, jsou ale prudké klimatické změny, kterým je zejména v zimě obličej vystaven. Když vyjdeme z vytopené místnosti ven, vyžadují tyto náhlé teplotní šoky od kůže zázračné výkony. Pokožka se musí vypořádat někdy až s třicetistupňovým rozdílem v teplotě.

Připravte se na zimu

Vzduch v interiérech, u vás doma, v kanceláři a v kavárně je sice krásně teplý a zahřátý, ale také extrémně suchý a z kůže se vypařuje více vlhkosti než v létě. Kosmetika zatím nenašla vše zázračný kouzelný lék, který by vyhovoval oběma těmto extrémům. Ale na každou příležitost si musíte prostě vybrat vhodnou péči. Pro dlouhý pobyt na mrazu jsou nejvhodnější hutné ochranné krémy bohaté na tuk. Bambucké máslo a včelí vosk jsou dokonalými pomocníky.

TIP: 24 hodinový krém s včelím voskem, olivovým olejem, mandlovým olejem a bambuckým máslem.

Pořiďte si s nadcházející zimou včas vhodnou péči, která vás dostatečně ochrání. Ochranné krémy bohaté na tuk vaši tvář krásně zabalí do pomyslného kabátu proti chladu. V teplých místnostech ale kůži příliš zatěžují.


Začněte s péčí včas

Od pozdního podzimu začněte používat výživnější krém. Kromě krému, se ale snažte zabránit zbytečnému vysoušení pokožky také mimo péči o pleť.

 

HYDRATUJTE CO MŮŽETE

Zvyšujte obsah vlhkosti v místnostech  zvlhčovači vzduchu. Ty ostatně využijete během celého roku. Pomoci si můžete také nádobami s vodou nad topením a pokojovými rostlinami. Ideální jsou teplomilné rostliny s vysokou spotřebou vody. Čím více vody se bude u vás doma odpařovat, tím pro vaši pleť lépe. Není náhodou, že v přímořských oblastech, kde je vysoká vlhkost mají lidé pleť jemnější a zdravější.

 

ROZPRAŠOVAČE JEMNĚ POHLADÍ

Pokud nemůžete osvěžovat vzduch v místnosti, pomůžete si přípravky, které váží vodu. Pleťové vody v podobě rozprašovače, které snadno aplikujete na obličej, jsou velkými pomocníky. Jemné kapičky jsou natolik drobné, že se nebudete muset obávat, že by vám poškodily makeup.


U citlivé a suché pleti, která v zimě snadno zdrsní a snadno se loupe, použijte častěji než obvykle vyživující masku na obličej.

TIP: Použijte hydratační masku pro suchou pleť s červeným jílem, heřmánkem a ylang-ylang.

 

(edo)
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena