Opomíjené rty pod drobnohledem
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 999,00 Kč a máte dopravu na Zásilkovnu ZDARMA
30.07.2018
Beauty tipy

Opomíjené rty pod drobnohledem

 

Kdo by si nepřál mít krásně svěží a hydratované rty? Mluví za vás totiž i beze slov. Jejich pokožka je neustále namáhaná, ale my se jim bohužel často věnujeme méně než si zaslouží. Kromě prvních vrásek, to jsou právě rty, které vám dají jasně najevo, že jste zase o něco málo starší a že je na čase vzít péči o ně na vědomí. Běžné balzámy na procesy stárnutí příliš nemyslí, jak tedy vybrat ten správný, který o vaše rty bude správně pečovat? Náš malý průvodce vám prozradí na co se zaměřit a jak najít ten správný balzám právě pro vás.

Stejně jako všechny ostatní části vašeho těla, nejsou ani vaše rty ušetřeny působení času a vše co už víme o stárnutí tady platí dvojnásob. S narůstajícím věkem je působení vnějších elementů jako je slunce, vítr, zima více patrné a vaše rty trpí, jsou suché, slábnou a ztrácejí přirozené rysy. Podívejme se na šikovné tipy, jak je udržet co nejdéle svěží a zamezit zbytečným vráskám.

Starejte se o ně jinak

Péče o rty je přece jenom v něčem jiná. Ač by se mohlo zdát, že je pokožka rtů odolnější, opak je pravdou. Je slabší, obsahuje méně melanocytů (pigmenty které produkují nové buňky) a navíc neobsahuje žádné mazové žlázky, které by je přirozeně zvlhčovaly.

Správná hydratace nade vše

Rty neprodukují přirozený maz, který chrání zbytek naší pokožky. Bez přirozené ochrany se rychle vysuší, snadno se naruší a to zejména v zimním období. Díky správné péči, která vám pomůže zadržovat vlhkost, budou opět pružné a hladké.

Mizející rty

Nyní trochu vědy. Pokožka rtů se skládá ze tří kožních vrstev, je to stratum corneum, epidermis a dermis, kde je obsažen tolik důležitý kolagen. Stratum corneum je na rtech mnohem tenčí než jinde na těle. Přirozeným procesem stárnutí se horní ret navíc postupně zužuje, zplošťuje a spadá na zuby. Tomuto fenoménu se říká mizící horní ret. Způsobuje ho právě nedostatek kolagenu. Ideální jsou proto balzámy, které podporují jeho tvorbu, stejně jako uzamčení vody uvnitř vaší pokožky


Balzámy, na kterých si pochutnáte

Vaše nároky na přípravky pečující o rty by měly být vysoké. Již ze své podstaty a blízkosti k ústům a také častému nanášení, byste jejich složení neměli v žádném případě podceňovat. Jednoduše řečeno, vše co obsahují by mělo být jedlé. Tady je seznam přísad, kterým je lepší se vyhnout: umělé vůně a barviva, alkohol - protože vysušuje, aloe - protože může rty dráždit vazelína - protože se vyrábí z ropy, parabeny - protože se mohou ukládat v podkoží, ale i phenoxyetahnoly, přestože se v malém množství používají jako konzervační přísady v kosmetickým výrobcích. Vyhněte se také dalším syntetickým složkám například chránícím proti slunci, jako je oxybenzon.

Jaké přísady vyhledávat

Při hledání správného přípravku, hledejte především přísady, které dokáží udržet vlhkost bez zbytečného dráždění pokožky. Ideální je včelí vosk a přírodní oleje jako mandlový, jojobový, olivový nebo bambucké či kakaové máslo. Kyselina hyaluronová pomáhá předejít popraskaným rtům. Velkým pomocníkem, i proti nepřízni počasí, jsou také další esenciální oleje, jejichž paleta je široká a můžete si tak vybírat i z příchutí, které vám budou příjemné. Esenciální oleje dokáží pokožku krásně vyhladit. V neposlední řadě nezapomeňte na antioxidanty!

Rtěnka není odpovědí

Zapamatujte si, že rtěnky jsou makeupem, nikoliv pečujícím přípravkem. Zatímco jsou skvělé pro váš styl, ve většině případů neposkytují dostatečnou hydrataci, ani neobsahují obnovující a pečující složky, které vaše rty opravdu potřebují.

 

Vyzkoušejte naši čistě přírodní péči


 

(EDO)

 


Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena