Co to vlastně jsou topické antioxidanty a proč jsou tak důležité?
Blog
Věčné dilema vánočních dárků
21.11.2019 Beauty tipy
Věčné dilema vánočních dárků
Ačkoliv s kamarádkami probíráte vše od A do Z a máte jasné představy o jejich vkusu, výběr toho správného dárku může být náročný. Pokud se vám nedostá... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Beauty tipy
  4. Co to vlastně jsou topické antioxidanty a proč jsou tak důležité?
06.08.2018

Co to vlastně jsou topické antioxidanty a proč jsou tak důležité?

V našem posledním článku jsme vám zlehka naťukli téma topických antioxidantů a jak moc jsou důležité pro vaše tělo i pleť. Antioxidanty bojují s volnými radikály, které naší pleti i tělu škodí. Staví se jim přímo do cesty a neúnavně s nimi bojují. Ve zkratce čím více antioxidantů, tím větší ochrana v boji proti stárnutí pleti. Teď se na ně podívejme přece jenom trochu podrobněji. Dozvíte se, proč je důležité je nejen jíst, ale dopřát i přímo naší pleti.


Vitamín C jako všelék

Zatímco zdravá vyvážená strava byla dlouho považována za nejlepší způsob jak v uspět v boji proti volným radikálům, poslední studie ukazují, že pokud opravdu chceme využít jejich potenciálu, je potřeba nahlédnout ještě dále za zdravou dietu. V žádném případě nepřestávejte myslet, na to co jíte. Ale upřednostňujte raději antioxidanty v přírodním stavu před potravinovými doplňky. V těch může být koncentrace účinných látek vysoká a jejich nadužívání vám může uškodit.

 

PRYČ S VOLNÝMI RADIKÁLY

Zatímco perorální konzumace chytrého antioxidantu vitamínu C prospívá celkovému zdraví, přímo k pokožce se jej dostane velice málo. Obsah vitamínu C s věkem postupně klesá a protože je důležitou součástí tvorby kolagenu v těle, můžete jeho doplněním proces stárnutí pleti výrazně zpomalit. Výsledky testů ukazují, že jeho topickým nanesením podporujete v těle výrobu kolagenu a zastavujete vliv volných radikálů a ultrafialového záření.

 

Jak zmaximalizovat antioxidační účinek?


TOPICKÉ...CO TO ZNAMENÁ?

Topické antioxidanty jsou tedy ty, které nanášíme přímo na pleť. Slovo topický vzniklo z řeckého topos, které znamená místo. Hovoříme tedy o místní použití, přímo tam, kde chceme dosáhnout výsledků. Proč se při konzumaci antioxidanty tak rychle vypaří? Odpovědí je metabolismus. Střeva a játra zpracovávají vitamíny příliš rychle, než aby se dostaly do svého cíle, tedy k pokožce. Topická aplikace je tak způsobem jak metabolismus obejít a dostat ho tam, kam potřebujete.


Vitamín C dokáže tělo rychle zpracovat, ale stejně tak platí, že i jeho obsah v krémech může být citlivý a po jejich otevření se bude postupně vytrácet. Zejména pokud krémy obsahují vodu, může být jejich účinek mizivý. Vitamín C je totiž rozpustný ve vodě a proto jej i lidské tělo při perorálním užívání dlouho nezadrží. Dobře tedy vybírejte. Krémy BioAroma naštěstí žádnou vodu neobsahují. Pokud budete hledat krémy s vitamínem C, vždy by měl mít rovnocenné společníky v dalších antioxidantech. Díky nim se totiž jejich trvanlivost mnohonásobně zvyšuje a vy tak budete mít jistotu, že zůstanou tam, kde je chcete.

 

PROČ MI V LÉTĚ NESTAČÍ KLASICKÝ OPALOVACÍ KRÉM

Jak jste se dozvěděli v minulém článku o ochraně proti slunci, vitamin E, vitamin C a selen jsou dokonalými společníky vašeho ochranného opalovacího krému v boji proti nepříznivým účinkům paprsků či pigmentovým skvrnám. Proč vlastně opalovací krém nestačí? Vitamín C je stejně účinný proti nadměrnému působení UVA paprsků, způsobujících poškození a předčasné stárnutí pleti i UVB záření, které může mít za následek rakovinu kůže.

 

Běžný opalovací krém vás sice ochrání, ale zablokuje pouze 55 procent volných radikálů produkovaných vlivem UV záření. Vitamín C ale UV záření neabsorbuje, působí proti němu neutralizací volných radikálů, čímž se z něj stává ideální ochranou a doplňkem opalovacího krému.  Studie ukázaly, že nanesení topického vitamínu C 15 až 30 minut po vystavení pokožky slunečnímu záření okamžitě “opraví” poškozenou pokožku. Znamená to, tedy, že váš oblíbený krém Přírodní krém na opalování na obličej na opalování s  vysokým obsahem vitamínů A, B, C a E, byste měli mít po ruce nejen před, ale i v době po opalování.

(EDO)

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Doprava

Zásilkovna 55 Kč

Geis, Česká pošta 99 Kč

Slovenská pošta 3,7 EUR

Doprava zdarma do zásilkovny nad 1500,-Kč

Copyright BioAromakosmetika.cz 2014 - 2020 BioAromakosmetika.cz je eshop s řeckou přírodní kosmetikou ze slunné Kréty.
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.