Co to vlastně jsou topické antioxidanty a proč jsou tak důležité?
  1. Úvod
  2. PŘEČTĚTE SI
  3. Beauty tipy
  4. Co to vlastně jsou topické antioxidanty a proč jsou tak důležité?
06.08.2018
Beauty tipy

Co to vlastně jsou topické antioxidanty a proč jsou tak důležité?

V našem posledním článku jsme vám zlehka naťukli téma topických antioxidantů a jak moc jsou důležité pro vaše tělo i pleť. Antioxidanty bojují s volnými radikály, které naší pleti i tělu škodí. Staví se jim přímo do cesty a neúnavně s nimi bojují. Ve zkratce čím více antioxidantů, tím větší ochrana v boji proti stárnutí pleti. Teď se na ně podívejme přece jenom trochu podrobněji. Dozvíte se, proč je důležité je nejen jíst, ale dopřát i přímo naší pleti.


Vitamín C jako všelék

Zatímco zdravá vyvážená strava byla dlouho považována za nejlepší způsob jak v uspět v boji proti volným radikálům, poslední studie ukazují, že pokud opravdu chceme využít jejich potenciálu, je potřeba nahlédnout ještě dále za zdravou dietu. V žádném případě nepřestávejte myslet, na to co jíte. Ale upřednostňujte raději antioxidanty v přírodním stavu před potravinovými doplňky. V těch může být koncentrace účinných látek vysoká a jejich nadužívání vám může uškodit.

 

PRYČ S VOLNÝMI RADIKÁLY

Zatímco perorální konzumace chytrého antioxidantu vitamínu C prospívá celkovému zdraví, přímo k pokožce se jej dostane velice málo. Obsah vitamínu C s věkem postupně klesá a protože je důležitou součástí tvorby kolagenu v těle, můžete jeho doplněním proces stárnutí pleti výrazně zpomalit. Výsledky testů ukazují, že jeho topickým nanesením podporujete v těle výrobu kolagenu a zastavujete vliv volných radikálů a ultrafialového záření.

 

Jak zmaximalizovat antioxidační účinek?


TOPICKÉ...CO TO ZNAMENÁ?

Topické antioxidanty jsou tedy ty, které nanášíme přímo na pleť. Slovo topický vzniklo z řeckého topos, které znamená místo. Hovoříme tedy o místní použití, přímo tam, kde chceme dosáhnout výsledků. Proč se při konzumaci antioxidanty tak rychle vypaří? Odpovědí je metabolismus. Střeva a játra zpracovávají vitamíny příliš rychle, než aby se dostaly do svého cíle, tedy k pokožce. Topická aplikace je tak způsobem jak metabolismus obejít a dostat ho tam, kam potřebujete.


Vitamín C dokáže tělo rychle zpracovat, ale stejně tak platí, že i jeho obsah v krémech může být citlivý a po jejich otevření se bude postupně vytrácet. Zejména pokud krémy obsahují vodu, může být jejich účinek mizivý. Vitamín C je totiž rozpustný ve vodě a proto jej i lidské tělo při perorálním užívání dlouho nezadrží. Dobře tedy vybírejte. Krémy BioAroma naštěstí žádnou vodu neobsahují. Pokud budete hledat krémy s vitamínem C, vždy by měl mít rovnocenné společníky v dalších antioxidantech. Díky nim se totiž jejich trvanlivost mnohonásobně zvyšuje a vy tak budete mít jistotu, že zůstanou tam, kde je chcete.

 

PROČ MI V LÉTĚ NESTAČÍ KLASICKÝ OPALOVACÍ KRÉM

Jak jste se dozvěděli v minulém článku o ochraně proti slunci, vitamin E, vitamin C a selen jsou dokonalými společníky vašeho ochranného opalovacího krému v boji proti nepříznivým účinkům paprsků či pigmentovým skvrnám. Proč vlastně opalovací krém nestačí? Vitamín C je stejně účinný proti nadměrnému působení UVA paprsků, způsobujících poškození a předčasné stárnutí pleti i UVB záření, které může mít za následek rakovinu kůže.

 

Běžný opalovací krém vás sice ochrání, ale zablokuje pouze 55 procent volných radikálů produkovaných vlivem UV záření. Vitamín C ale UV záření neabsorbuje, působí proti němu neutralizací volných radikálů, čímž se z něj stává ideální ochranou a doplňkem opalovacího krému.  Studie ukázaly, že nanesení topického vitamínu C 15 až 30 minut po vystavení pokožky slunečnímu záření okamžitě “opraví” poškozenou pokožku. Znamená to, tedy, že váš oblíbený krém Přírodní krém na opalování na obličej na opalování s  vysokým obsahem vitamínů A, B, C a E, byste měli mít po ruce nejen před, ale i v době po opalování.

(EDO)

 

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 

Stále nejste spokojená se vzhledem své pleti? Tohle mohou být důvody vaší nespokojenosti:

 MOC SE MASTÍ
JE PROBLEMATICKÁ
JE MOC SUCHÁ
JE MDLÁ A POVADLÁ
...

Správné čištění a odličování pleti je krok 1 ke zlepšení stavu vaší pleti a k vaší spokojenosti. Stáhněte si zdarma manuál jak na to:

 

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena