Pokožka a vaše duševní pohoda
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500,00 Kč a máte dopravu na Zásilkovnu ZDARMA
15.09.2018
Beauty tipy

Pokožka a vaše duševní pohoda

Všechno co je dobré pro kůži, je dobré i pro psychiku a obráceně. Kůže je totiž orgán, který obzvláště citlive reaguje na duševní rozpoložení. Psychika a kůže tvoří navzájem intimní svazek, to poznal každý sám na sobě. Zrudneme studem nebo vzteky, zbledneme leknutím, zpotíme se strachy a nebo nám naskočí husí kůže. Také u některých pupínků může kůže prozradit tajemství duše. Například že nejsme tak klidné, jak vypadáme. Fleky vše prozradí. O pokožku prostě musíme dbát zvenčí i zevnitř.

ČÍM MÉNĚ STRESU, TÍM LEPŠÍ POKOŽKA

I když je souhra duševních hnutí a kožních fenoménů obecně známá, biologické pozadí o těchto účincích zkoumá vědecký obor psychodermatologie. I my, nevědci, dokážeme poznat jasné účinky našeho rozpoložení na pokožku. Typickým příkladem je akné. I když má akné biologické příčiny, může mít duševní rozpoložení, působící nepřímo přes určité druhy chování, velký vliv na jeho průběh. Pokud je náš duševní klid narušen nespokojeností, strachem a trápením, třeba i kvůli nevzhledné pleti, ještě si s chutí přihoršíme. Kolikrát se vám stalo, že jste nevzhlednou pleť ,,potrestali” zbytečnám mačkáním pupínků? V období stresu většinou obecně tolik nedbáme na to jak vypadáme, nevěnujeme se sami sobě a svému tělu, hůře spíme, možná se také zvýší konzumace nezdravých potravin, alkoholu a může nás obklopit celková únava.

 

PŘÍČINA A NÁSLEDKY

Stresové stavy mění celkovou chemii těla a je proto důležité se naučit je odbourávat. Proto k k péči o kůži patří i vše, co přispívá ke zlepšení vaší nálady. Jedním z nejdůležitějších kroků je odbourávání stresových hormonů nahromaděných v těle. K tomuto stavu se můžete dostat například autogenním tréninkem nebo meditacím. Ale pokud tyto techniky neovládáte, můžete se tím paradoxně zbytečně vystresovat ještě více. K ovládání antistresových metod je potřeba hodně času a praktikování a ne vždy máme příležitost a čas věnovat se pouze sami sobě. Nejlepší je tedy stresu předcházet.

 

JAK SE VYHNOUT STRESU?

V dnešní době se domníváme, že stres je nevyhnutelný. Většinou ale může cílené vyhýbání se stresu v běžném životě fungovat mnohem lépe, než bychom si mysleli. Je ale zapotřebí osobní disciplína. Začněte hned ráno. Nařiďte si včas budíka, tak abyste měli dostatek času se připravit, v klidu se nasnídat a začít nový den. Neustálý spěch vám na klidu nepřidá. Zkuste si napsat na papír, které situace jsou pro vás během dne nejstresovější a možná přijdete a to, že si většinu z nich způsobujeme sami. V dalším kroku si nastavte na celý den časový plán. Nemusí být na papíře, ale alespoň ve vaší hlavě. Nesnažte se vždy stihnout vše, vyberte si vaše priority tak, aby se daly za jediný den reálně stihnout. Vůbec nevadí pokud se vám plány změní, budete vyrovnanější a odolnější a to se projeví i na vaši tváři.

 


 

MALIČKOSTI PRO KRÁSU

Nervozita a napětí dlouhodobě ovlivňují i výraz v obličeji. Stažené svaly působí ostřejší rysy, prohlubují vrásky a kůže vypadá bledší. Bojujte proti nim a vyzkoušejte:

  • Pět minut obličejové gymnastiky uvolní svaly  a pomůže k lepšímu prokrvení. Soustřeďte se na každý pohyb a bude to jako taková malá meditace.

  • Dechová cvičení patří mezi klasické uvolňovací metody a můžete je provádět i několikrát denně. Na pět minut se klidně posaďte, zavřete oči a v myšlenkách se soustřeďte na vdechování a vydechování.

  • Úsmívejte se i když zrovna třeba za celý den nenajdete žádný důvod. Důvodem jste vy sami. I mimický výraz má zpětnou vazbu na vaši psychiku, takže i když se zrovna cítíte pod psa, usmějte se. Přinejmenším pomůžete své pleti a to je dobrý důvod.

 

KRÁSA PŘICHÁZÍ TAKÉ ZVENČÍ

Nejen vaše vnitřní krása vím přinese ovoce. Funguje to i obráceně. Krásná pleť a péče o pokožku vám přece také přinášejí dobré pocity. I váš vlastní dotyk a jemná masáž obličeje má pozitivní účinky. Každodenní mytí pleti a smývání celého dne vás očistí i psychicky. Najděte si jemnou čistící emulzi a krém, které vás opravdu pohladí.

TIP: Vyzkoušejte Odličovací olej s heřmánkem a diktamem od BioAroma.

VONÍCÍ KRÉMY STIMULUJÍ PSYCHIKU

Dříve, než si vyzkoušíme krém na kůži, tak k němu přičichneme. Jak voní. To je zcela přirozené, pokud se vám vůně zdá příjemná, je i celkový účinek krému či pečujícího přípravku násobně blahodárnější. Výzkumy dokazují, že i samotné aromatické látky mají své vlastní účinky. Pokud tedy ještě nevlastníte aromatický olej, je na čase si jej pořídit. Například výzkumy z Japonska také dokázaly, že vlivem vonných látek se mění bioproudy v mozku. Aromaterapii tak můžete díky přírodním voňavým krémům také přenést blíže k vaší pokožce. Vonící esence aromatických rostlin mají za úkol působit na nervová zakončení v kůži a prostřednictvím nosu stimulovat čichové centrum v mozku. To je v úzkém spojení s pocitovým centrem, limbickým systémem a tedy i vaším zdrojem štěstí.

TIP: Vyzkoušejte také masážní olejové směsi od BioAroma, které vám navodí klid a pohodu a krásně vás uvolní.

(edo)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete být v kontaktu?
Zadejte e-mail a přidejte se k nám. Získávejte aktuality a přístupy k exkluzivním nabídkám a akcím. 
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2022 Všechna práva vyhrazena