Sportem ke kráse
DOVOLENÁ 😎 Objednávky, které přijdou mezi 31.5. - 7.6. odesílám až 8.6. Děkuji za pochopení.
28.09.2018
Beauty tipy

Sportem ke kráse

Sport není tak oblíbený jen tak pro nic za nic. Je dokonce jedním z hlavních způsobů, jak můžete o svou krásu pečovat zevnitř. Díky sportu a fyzické aktivitě zásobujete buňky dodatečným kyslíkem, což prospívá látkové výměně a tím také vzhledu kůže.


Po intenzivním sportovním tréninku vypadá kůže svěžeji a hladčeji, než předtím. To se dá snadno vysvětlit. Intenzivní pohyb rozproudí krevní oběh, krev lépe cirkuluje a proniká až do nejjemnšjčích tkání kůže. Kromě toho se při intenzivním pohybu začne tělo potit, čímž se z pokožky vyplaví nečistoty a škodliviny. Záplava potu navíc působí jako hydratační maska. Rohová vrstva trochu nabobtná a propůjčí povrchu kůže na nějakou dobu pružnější vzhled. Ten trvá, dokud se vlhkost nevypaří.

 

TIP: Vyzkoušejte pleťové masky od BioAroma.

Sport jako božský nápoj

Námaha při sportu má ještě jiný efekt. Cítíme se po něm vyrovnanější a veselejší a také tak vypadáme. Příčinou jsou endorfiny, opiátům podobné hormony štěstí, které organismus tvoří při vydatné tělesné aktivitě a které mu propůjčují mírně opojný pocit. Kromě tohoto spontánního efektu má pravidelný pohyb ještě mnoho jiných účinků. Kdo pravidelně cvičí, získá výkonnější srdeční a oběhový systém. To se pozitivně projeví na celém těle a na kůži to má i přímý účinek. Správně dávkovaná fyzická zátěž neposiluje jen svaly, potřebné k určitým pohybům, nýbrž také srdeční sval. Dobře trénované srdce bije pomaleji a mohutněji a pumpuje více krve do oběhového systému.

 

Okysličené šťastné buňky

Při vysoké zátěži a intenzivním pohybu musíme zhluboka dýchat, zvyšujeme i kapacitu našich plic a tu pak lépe využíváme v klidovém stavu. Větším objemem plic se i zvyšuje příjem kyslíku, který je poté předán krvi. Z této bohatě okysličené má přímý prospěch kůže. Kyslík je totiž při látkové výměně tím nejdůležitějším. Nepřímo mají pozitivní vliv také všechny další účinky sportu jako posílení svalů, lepší trávení, dobrý spánek a výkonnější imunitní systém.

 


Jak moc cvičit, aby se to projevilo na naší pleti?

Podle sportovních lékařů je deset minut cvičení denně mnohem účinnější, něž hodina jednou týdně. Ideální je minimálně půlhodina pohybu denně a to v takové intenzitě, aby se tělo začalo potit. Není nutné cvičit do vyčerpání, ale spíše tak, abychom měly i další den sílu na další trénink a především také chuť. S bolavým tělem se vám nebude chtít a budete mít snadnější důvod pohyb přeskočit. Začněte proto raději pozvolna a zátěž postupně zvyšujte. Aerobní pohyb, tedy vytrvalostní, má nejlepší vliv na srdce a krevní oběh. Patří sem joging, plavání, jízda na kole, běh na lyžích, ale i intenzivní silové cvičení jako třeba oblíbená power jóga či kolektivní hry jako třeba volejbal a další řada sportů.Nejlepší je ale dělat takový sport, který vás bude bavit a ke kterému se rádi budete vracet a to třeba i každý den.

 


Péče o pokožku před a po cvičení

I pravidelný sport s sebou nese rituály v péči o pleť, stejně jako ranní či večerní rutina. Před cvičením je dobré se odlíčit. Pokud se zapotíte, tak i ten nejkvalitnější makeup dostane na frak. Pokud cvičíte venku, pamatujte zase na ochranu před ultrafialovým zářením. Rohová vrstva uvolněná pocením se stává pro záření propustnější a můžeme se tedy spálit mnohem rychleji než jindy. Používejte krémy spíše lehčího složení, tedy pokud nesportujete venku v mrazu. Mastnější huté krémy se rychle zajhřívají a při nahromadění tepla mohou zbytečně zatěžovat tkáně. Po cvičení odstraňte z obličeje pot jemným mycím přípravkem nebo čistícím mlékem či olejem. Tento krok je prov vaši pleť zásadní, protože nahromaděné zbytky potu jsou živnou půdou pro bakterie a zanesení pleti.

 

TIP: Vyzkoušejte Odličovací olej s heřmánkem a diktamem a Přírodní sprchový gel s jasmínem a olivovým olejem.

 

(edo)


Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 

Stále nejste spokojená se vzhledem své pleti? Tohle mohou být důvody vaší nespokojenosti:

 MOC SE MASTÍ
JE PROBLEMATICKÁ
JE MOC SUCHÁ
JE MDLÁ A POVADLÁ
...

Správné čištění a odličování pleti je krok 1 ke zlepšení stavu vaší pleti a k vaší spokojenosti. Stáhněte si zdarma manuál jak na to:

 

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena