Suchá nebo dehydratovaná pleť? Rozdílný problém
DOVOLENÁ 😎 Objednávky, které přijdou mezi 31.5. - 7.6. odesílám až 8.6. Děkuji za pochopení.
  1. Úvod
  2. PŘEČTĚTE SI
  3. Beauty tipy
  4. Suchá nebo dehydratovaná pleť? Rozdílný problém
12.02.2019
Beauty tipy

Suchá nebo dehydratovaná pleť? Rozdílný problém

Jaro už pomalu klepe na dveře, ale teploty jsou stále ještě nízko. Vaše pleť už se těší na slunce a možná jste si všimli, že si žádá čím dál tím více hydratace. Je suchá a dehydratovaná a ačkoliv se tyto dva termíny vzájemně často zaměňují, jde o rozdílné problémy. Zatímco suchá pleť trpí nedostatkem mazu, té dehydrované chybí voda. Ovšem častokrát trpíme zejména v zimních měsících obojím.

 

Rozdíl mezi suchou a dehydratovanou pokožkou

Když vnější rohová vrstva pokožky nefunguje tak jak má, vede to často k příznakům, které přisuzujeme suché pokožce: svědí, je šupinatá a šedivá. To často vede také k tomu, že pokožka přestane zadržovat vodu a způsobí dehydrataci. Oba problémy mohou být způsobené genetickou predispozicí, ale nejčastěji za ně mohou vnější faktory. Dehydratace je ve své podstatě horším stavem pokožky, než ta suchá. Ale často si za narušení ochranné vrstvy můžeme sami. Nic se nemá přehánět a o to více v zimních měsících je pleť třeba chránit. Dodržovat doporučené postupy jak při jejím každodenním čištění, tak při tom hloubkovém. Častý peeling svrchní vrstvu může narušit a proto dbejte i na typ produktů, které používáte. Stejně jako její příliš časté a silné drhnutí a to i čistícími tampony, kdy se ji snažíte zbavit veškerých nečistot a příliš ji drhnete, ochrannou bariéru narušují a snižují její přirozené ochranné funkce. Vyzkoušejte na místo toho plně přírodní peeling od BioAroma. Obsahuje levandulová zrníčka, hroznová jádra  aesenciální oleje, které pleti neublíží.

 

VEDLEJŠÍ PROJEVY DEHYDRATOVANÉ POKOŽKY

Kromě projevů typických pro suchou pleť, je dehydratovaná pokožka mnohem mastnější a také náchylná k tvorbě akné. Když pokožce chybí voda, nemůže ji ani dále produkovat a proto si její nedostatek kompenzuje nadměrnou produkcí mazu. My se v dobré víře snažíme tuto mastnotu odstranit, což dále narušuje pokožku a její přirozenou bariéru. Ale vlastně se jen dostáváme do bludného kruhu dehydratace.JAK TO NAPRAVIT?

Dehydratace a suchost jsou jak dvě strany jedné mince - obojí je způsobené narušením vnější ochranné vrstvy a lék na obojí je také stejný. Nejdříve zrevidujte vaši aktuální péči o pleť, zejména vaše exfoliační návyky. Raději si ověřte (třeba v našem článku ZDE), zda ji provádíte správně. Pak se zaměřte na opravdovou hydrataci a postupnou, jemnou obnovu ochranné vrstvy za pomocí ingrediencí s obnovujícími účinky. Patří sem zejména přírodní oleje ze semínek jako konopný nebo dýňový olej, alo vera, heřmánek, červený jíl, výtažky z růže a další.

 


Bezesporu nejlepším obdobím, kdy použít tyto zázračné přípravky, je na noc. Přes den si tak dlouhý nepřetržitý odpočinek nemůžete dovolit zato přes noc se mohou vpíjet do vaší pokožky. Nezapomeňte také na dostatek spánku, zdravé stravování a také se snažte vyhnout zbytečnému stresu.


POUŽÍVEJTE SPRÁVNÉ PRODUKTY

Vyberte si ty správné produkty, které vám pomohou s vaším problémem. Zapojte do tohoto úkolu kvalitní pomocníky a dopřejte své pleti extra hydrataci.

Pro začátek poskytněte vaší pleti extra dávku hydratace jako základ pro další obnovu. S takovými úkoly si nejlépe poradí hydratační maska s červeným jílem, heřmánkem a ylang-ylang.

 Nezapomeňte, že se vaše pleť vysušuje a dehydratuje zejména při rutinní péči. Používejte proto produkty, které ji během procesu čištění nebudou vysušovat, ale naopak. Pleťové tonikum se zázračným olejem diktamos a výtažky z růže, se o to snadno postará.


 

A to nejlepší nakonec. Pro každodenní použití se vybavte Hydratačním gelem s aloe vera, poskytne vaší pleti hloubkovou hydrataci a pleť snadno osvěží. Jeho další nespornou výhodou je jeho použití. Můžete jej nanášet v jakoukoliv denní či noční hodinu a to buď předtím než použijete váš krém na obličej, nebo až po jeho nanesení.

 

(edo)


Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 

Stále nejste spokojená se vzhledem své pleti? Tohle mohou být důvody vaší nespokojenosti:

 MOC SE MASTÍ
JE PROBLEMATICKÁ
JE MOC SUCHÁ
JE MDLÁ A POVADLÁ
...

Správné čištění a odličování pleti je krok 1 ke zlepšení stavu vaší pleti a k vaší spokojenosti. Stáhněte si zdarma manuál jak na to:

 

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena