Suchá pleť ve vašem hledáčku
  1. Úvod
  2. PŘEČTĚTE SI
  3. Beauty tipy
  4. Suchá pleť ve vašem hledáčku
29.12.2018
Beauty tipy

Suchá pleť ve vašem hledáčku

V mládí se suchá pleť ukazuje jenom z té nejlepší stránky: broskvové tváře, jemné póry, žádný mastný lesk - samé vlastnosti, o kterých se ti, kteří v pubertě trápí akné a mastná pleť mohou nechat zdát. Po skončení puberty se ale ukáže, že tyto přednosti mají i své stinné stránky. Pokud péči i suchý typ pleti zanedbáváme, velice brzo se to projeví. Nedostatek vlhkosti, bude brzo také na pleti patrný. Pleť bude napnutá, budou se objevovat suchá podrážděná místa a předčasné vrásky jasně ukazují, že je potřeba se péči o pokožku intenzivně věnovat.


Suché kůži chybí vlhkost

Vinu na postupujícím vysychání mají nedostatečně fungující mazové žlázy. Jejich produkce mazu nestačí na vytvoření přirozeného ochranného filmu na pokožce. Tento film z látek, které váží vlhkost udržuje rohovou vrstvu vláčnou a pružnou. Je díky ní také odolná proti škodlivým vnějším vlivům a chrání ji proti vysychání. Až do věku kolem dvaceti let není tento nedostatek vůbec znát, pak se ale produkce podkožní mazu neustále snižuje. Vlhkost se tak brzo ztrácí. Rohovinové buňky se stávají křehčí, jejich pevné vzájemné spojení se uvolňuje a může se snadněji vypařovat nezbytná vlhkost. Do kůže také mohou vniknout škodlivé látky, které ji dráždí, takže se suchá pleť často promění v citlivou. Více o citlivé pleti se dozvíte v článku zde. Kůže tím pádem rychleji stárne. Genetický plán bohužel nedokážeme změnit, ale díky správné péči dokážeme kůži nahradit co pokožce chybí.


Základní péče o suchou pleť

Suchá pleť je pletí jemnou. Je proto dobré jí ochraňovat a rozmazlovat. Ale stejně tak platí, že by se nic nemělo přehánět. Na suchá pleť se sklonem k citlivosti, by se nemělo používat příliš přípravků. Téměř vždy je nejlepší pravidelná péče, která je určena přímo na suchou pleť.

Které přirodní přísady jsou na suchou pleť nejlepší?

Obzvlášťe účinné jsou látky jako je bambucké máslo, včelí vosk, olivový či mandlový olej, které hloubkově vyživují a regenerují. Tyto přísady napodobují mazy, které jsou obsažené v pokožce, pomáhají kožnímu tmelu mezi buňkami a dokážou ho nahradit. Tím pádem se zvýší a udrží obsah mazu v rohové vrstvě. Pozitivně působí oleje z heřmánku a také esenciální oleje jsou vždy vítanou přísadou. Čarovnou přísadou je také krétský olej diktamos neboli dobromysl krétská. Celodenní a zároveň noční krém s diktamem, mandarinkovým esenciálním olejem a labdanem vytváří doknalou harmonii složek, které suchou pleť jemně ošetří.


Co suché pleti škodí

Ačkoliv je sport tou nejlepší aktivitou, na suchou pleť mohou sporty, při kterých se člověk hodně zapotí působit i negativně, stejně jako plavání v chlorované vodě nebo pobyt v sauně. Při nadměrnému pocení se ztrácejí cenné ochranné látky, které kůže jen tak snadno nenahradí. Abysme pleti ulevili, je dobré jí dopřát extra hydrataci nanesením dostatečné vrstvy zvlhčovacího krému bohatého na tuk nebo zvlhčovací masku. BioAroma hojivá maska pro suchou pleť s červeným jílem, hěřmánkem a ylang ylang na suchou a podrážděnou pokožku ji zbaví napětí a zpomalí proces stárnutí. Po použití masky ještě pleť ošetřete krémem na citlivou pleť.


Nadměrný peeling a pleťové vody s obsahem akoholu ji také neprospívají. Pleťovým vodám s alkoholem se obloukem vyhněte. Nepoužívejte samostatně ani gelové přípravky s nízkým obsahem mastnoty, pokud je nedoplníte vhodným hydratačním krémem. Pokud budete zkoušet nové kosmetické produkty, počkejte raději na teplé měsíce v roce. V zimě je pokožka díky chladu a suchu náchylnější k podráždění.

(edo)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 

Stále nejste spokojená se vzhledem své pleti? Tohle mohou být důvody vaší nespokojenosti:

 MOC SE MASTÍ
JE PROBLEMATICKÁ
JE MOC SUCHÁ
JE MDLÁ A POVADLÁ
...

Správné čištění a odličování pleti je krok 1 ke zlepšení stavu vaší pleti a k vaší spokojenosti. Stáhněte si zdarma manuál jak na to:

 

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena