Víte, co je rosacea a jestli jí náhodou také netrpíte?
  1. Úvod
  2. PŘEČTĚTE SI
  3. Akné
  4. Víte, co je rosacea a jestli jí náhodou také netrpíte?
26.09.2018
Akné

Víte, co je rosacea a jestli jí náhodou také netrpíte?

Rosacea neboli růžovka a problémy s ní spojené nejsou obecně tak známé a tak často skloňované jako napříkald ekzém nebo akné. Ovšem problémy s ní spojené zná mnoho z nás a možná si ani nejste vědomi, že jí trpíte. Rosacea způsobuje pipínky, zarudnutí pokožky, viditelné žilky a rozšířené cévky a velmi citlivou, suchou pokožku. Takové příznaky jsou velmi běžné, ovšem často jsou připisovány běžnám kožním problémů. Postižení možná ani netuší, že jde o tento druh dermatologického problému a proto je ani nemohou efektivně léčit.

 


Hlavní příčinou je zánět

Dříve se mělo za to, že se jedná o infekční poruchu a podle toho se s ní také zacházelo. Antibiotika a jiné léky, společně s laserovým ošetřením nebo dalšími technikami jako je pulzní intenzivín světlo, které využívají horka v boji se zarudlou pokožkou nejsou ale jedniným možným způsobem jak proti ní bojovat. Stále více studií dokazuje, že rosacea je chronický zánět a jeho léčba přírodními oleji a ingrediencemi je stejně efektivní jako zmiňované agresivní techniky, byŤ jemnější a pro pleť mnohem šetrnější.

 

ROSACEA NENÍ AKNÉ

Mnoho lidí diagnostikovaných s rosaceou, která je mylně diagnostikovaná jako akné, reagují na bakterii jménem bacilluj oleronius. Ta způsobuje přemrštěnou reakci imunitního systému. Nejlepšími preparáty na rosaceu jsou ty, které mají protizánětlivé účinky. Otevírá se tak cesta k plnému využití topického použití přírodních olejů a dalších vitamínů a složek, které jsou známy pro své protizánětlivé účinky a hydratčaní účinky a zmírňují tak nelichotivý vzhled způsobený tímto onemocněním. Mezi účinné látky patří růžový olej, olej ze semínek hroznů nebo granátového jablka, ovesné vločky, lékořice, čaje, aloevera, kávová zrna, heřmánek, výtažky z hub nebo koření kurkuma.

 

SLUNCE JE ZDE NEPŘÍTELEM

Tento kožní problém na slunce reaguje nepříznivě. Neplatí, že si pokožku opálíte a rosacea zmizí. Slunci byste se mě,i naopak vyhábat protože je z dlouhodobého hlediska spíše spouštěčem projevů rosacey. Ultrafialové záření v pleti probouzí obranný mechanismus. Mezi další možné startéry patří kořeněné pokrmy, alkohol, fyzická zátěž, vysoké teploty nebo náhlé změny teplot. Důvodů je více. Sluneční svit je bohužel nejhorším spouštěčem. Kromě ochranných faktorů je nutné se tedy držet ve stínu nebo se bránit pokrývkou hlavy. Opalovací krémy by zase neměly obsahovat ,,chemikálie”, protože ty záření absorbují a tím zánět zhoršují.

 

TIP: Vyzkoušejte Opalovací krém na obličej s mrkvovým a avokádovým olejem.

 


 

Nejde pouze o fyzickou stránku

Pokud ponecháváte vaši pleť bez léčby, má tendenci se zhoršovat. Zpočátku dočasné zarudnutí se snadno promění ve stálé a pokožka může zhrbolovatět a zesílit. Podle průzkumu až 90 procent osob postižených rosaceou uvádí, že se špatný stav jejich pokožky se odráží i na jejich duševním rozpoložení. Téměř polovina z nich, až 41 procent se cítí tak špatně, že omezují společensék kontakty a nevyhledávájí právě z tohoto důvodu veřejná místa. Vliv může mít rosacea i na váš profesní život, až 51 procent dotázaných potvrdilo, že jejich nízké sebevědomí se negativně projevuje i na jejich pracovní výkonnosti zejména v interakci s kolegy. Život s rosaeou rozhodně není tak snadný, jak by se mohlo zdát. Přílišné experimenty s dráždivými složkami většinou nekončí dobře. Kromě klasické léčby si raději vybírejte pro tento přetrvávající boj přírodní produkty s vysokým obsahem antioxidantů.

 

(edo)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete každý měsíc slevy na vybrané produkty?
Zanechte mi zde svůj e-mail, na který vám mohu každý měsíc poslat zprávu se slevami na vybrané produkty nebo akcí pouze pro členy Bio & Aroma. Děkuji za důvěru 💙

VAŠE ZKUŠENOSTI

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena