Speciality pro kůži na krku
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 999,00 Kč a máte dopravu na Zásilkovnu ZDARMA
09.10.2018
Beauty tipy

Speciality pro kůži na krku

Tři zóny na těle prozradí věk rychleji než ostatní. Jsou to oční partie, ruce a krk. Pokožka na krku ztrácí pevnost rychleji než v obličeji. Důvodem je, že je tu méně mazových žláz a to znamená, že kůže je méně chráněná, méně vláčná a méně odolná. Co můžete udělat proti vráskám a jeho předčasnému stárnutí? Kůže na krku má relativně řidší a volnější tkáň, než třeba v obličeji. Tuková vrstva je tady extrémně tenká, takže kůže zespodu není téměř vůbec vypolstrovaná. Vrásky na krku rychle zkazí dojem mladého obličeje, a proto krk zasluhuje už v mládí obzvláštní pozornost.

Správné držení těla je základ

Hlavu nahoru, ramena dolů, hrudník ven, tohle dávno známé doporučení je nejlepším prostředkem k napnutí kůže na krku. Při vzpřímeném držení těla přiléhá kůže hezky hladce ke tkáni. Zatímco při pokleslé bradě a vytažených ramenou se postupně krabatí. Postupem času tak vznikají rýhy, které se nedají ničím zmírnit (s výjimkou liftingu) a odstranit už vůbec ne. Zejména při sezení je důležité čas od času pomyslet na krk a páteř hezky napřímit od zdola nahoru. Přitom nám pomůže, když si představíme, že nás někdo pověsil za háček na temeni hlavy. Zcela vědomě napřed trochu roztáhneme hrudní obratle. Tím se hrudník pozvedne a breda lehce klesne.NEZAPOMĚŇTE NA SPÁNEK

Díky napětí v krční části páteře však přesto nevznikla žádná dvojitá brada. Vyplatí se toto držení těla cvičit, dokud se nestane zcela přirozeným. Nejlepšími sporty pro krásné držení těla a krku jsou třeba jízda na koni, která není tak dostupná, ale třeba takové plavání naznak, ale také třeba baletní kroky u vás doma v obýváku, to může každý. Aby se vrásky na krku vůbec netvořily, nebo alespoň neprohlubovaly, je důležitá také správná poloha při spaní. Doporučuje se malý a tvrdší polštářek nebo válcovitá podložka pod šíji, na které hlava spočívá s nataženým krkem.

Správná péče o krk

Kůže na krku je vždycky chudá na tuk a vlhkost, takže obzvláště tady je zapotřebí kosmetické podpory. Proto ráno a večer nečistíme a nekrémujeme jenom obličej, ale také krk. Pokud je pleť obličeje mastná a poskytujeme jí nemastné produkty, měli bychom zásobit kůži na krku trochou denního nebo nočního krému pro normální nebo suchou pleť. Je důležité, abychom při nanášení krému za kůži netahali!


Od třicítky by měla žena přijít na kosmetickou péči o krok pomocí krém s vysokým obsahem tuku a účinných látek. Večer pak krém proti vráskám nebo regenerační noční či 24 hodinový krém. Výživný víceúčelový krém může kůži na krku jen pro zpět.

TIP: Vyzkoušejte 24hodinový krém s pečujícími složkami na ráno i večer.


PROSTŘEDEK PROTI SUCHÉ PLETI V ZIMĚ: OLEJOVÝ ZÁBAL

Když v zimě roláky a teplé šály kůži na krku odmastí, pomohu vám olejové zábaly. Vezmeme dvě lžíce mandlového, jojobového, nebo avokádového oleje a ve vodní lázní oleje nahřejeme, naneseme na kůži a pod nahřátým ručníkem a necháme půl hodiny působit. K tomuto účelu nám dobře poslouží také již připravené olejové směsi, do kterých pro lepší uvolňujících účinek můžeme přidat pár kapek esenciálního oleje. Tak to snad na procedurách pomůže našemu krku přečkat i chladnější období, které nás už brzy čeká.

TIP: Vyrobte si tu správnou směs olejů pro domácí zábaly ZDE.

(edo)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2022 Všechna práva vyhrazena