Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.


Esenciální oleje

6. Esenciální oleje v kostce - Ylang ylang, Šalvěj

17. 02. 2019 | Esenciální oleje

5. díl série Esenciální oleje v kostce. Užijte si naplno účinky Ylang ylang pro suchou i mastnou pleť, nebo ji nechejte vyhojit pomocí šalvěje.

celý článek

5. Esenciální oleje v kostce - Bergamot, Meduňka

15. 02. 2019 | Esenciální oleje

5. díl série Esenciální oleje v kostce. Meduňka uklidní pocuchané nervy, zatímco Bergamot napraví vaši pleť. Přečtěte si o jejich blahodárném vlivu na tělo i mysl člověka.

celý článek

4. Esenciální oleje v kostce - Cypřiš, Mandarinka

13. 02. 2019 | Esenciální oleje

4. díl série Esenciální oleje v kostce. Krásná vůně, hojivé účinky, nastolení pohody - to jsou vonné oleje cypřiš a mandarinka.

celý článek

3. Esenciální oleje v kostce - Neroli, Růže

11. 02. 2019 | Esenciální oleje

3. díl série Esenciální oleje v kostce. Víte o účincích esenciálního oleje Neroli či Růže? Určitě je vyzkoušejte.

celý článek

2. Esenciální oleje v kostce - Skořice, Palmarosa

09. 02. 2019 | Esenciální oleje

2. díl série Esenciální oleje v kostce. Znáte účinky esenciálního oleje skořice či palmarosa? Že ne? Tak se na ně pojďme podívat společně.l

celý článek

1. Esenciální oleje v kostce - Citronela, Ho - Sho

07. 02. 2019 | Esenciální oleje

1. díl série Esenciální oleje v kostce. Stručný přehled toho, co esenciální olej Citronela a Ho - Sho přináší.

celý článek

Esenciální olej OREGANO a jeho využití

05. 02. 2019 | Esenciální oleje

Oregano je jedno z nejpopulárnějších koření vůbec. Obzvláště středomořská kuchyně s ním dokáže provádět neuvěřitelná kouzla. Navíc se Vám bude hodit i éterický olej, který nahradí tak polovinu lékarničky, ti, kteří ho vyzkoušeli, na něho nedají dopustit.

celý článek

Esenciální olej NEROLI a jeho využití

04. 02. 2019 | Esenciální oleje

Neroli se získává parovodní destilací nebo enfloráží z květů pomerančovníku hořkého (Citrus Aurantium, Άνθη νεραντζιάς /Anfi narandzias/ doslova jde v řečtině o název květy hořkého pomeranče. Patří k nejdražším éterickým olejům, pokud se dělá pomocí enfloráže (nakládání květů do živočišného tuku).

celý článek

Esenciální olej TEA TREE a jeho využití

03. 02. 2019 | Esenciální oleje

Tento strom je původem z Austrálie a olej z něho byl známý již ve starověku. Původní obyvatelstvo tohoto kontinentu jej používalo jako opravdový všelék. Díky svým mnoha benefitům se ale postupně rozšířila jeho sláva do celého světa. Čajovník je olej, který můžeme použít na pokožku nezředěný.

celý článek

Esenciální olej ROZMARÝN a jeho využití

02. 02. 2019 | Esenciální oleje

Latinský název rozmarýnu je Rosmarinus officinalis, řecký pak δενδρολίβανο /dendrolívano/. Patří do stejné taxonomické skupiny jako máta, ale jeho chuť je teplejší, výraznější, nahořklá, jakoby svíravější. Nepoužíváme ho v těhotenství a u malých dětí. Dbáme na dodržení nízkých koncentrací.

celý článek