Jak používat esenciální oleje v péči o pleť?
DOVOLENÁ 😎 Objednávky, které přijdou mezi 31.5. - 7.6. odesílám až 8.6. Děkuji za pochopení.
  1. Úvod
  2. PŘEČTĚTE SI
  3. Esenciální oleje
  4. Jak používat esenciální oleje v péči o pleť?

Jak používat esenciální oleje v péči o pleť?

Esenciální oleje nejsou jen kapátka do aromalamp nebo složky parfémů. Využívejte je také v kosmetice při péči o pleť, a uvidíte zázraky. Jsou zázračné nejen pro své účinky, ale také pro svou intenzivní vůni.

Je v nich mnohem více, než si dokážete představit. Trpíte bolestmi hlavy? Pomůže vám esenciální olej. Máte špatné spaní? Vyřeší to esenciální olej. Máte problematickou pleť, nebo o ni chcete pečovat o něco lépe? Řešením jsou esenciální oleje.

 

Co jsou vlastně esenciální oleje?

Při výrobě esenciálních olejů se destilují části keřů, květin, stromů nebo i kořeny a semena. Díky procesu destilace jsou esenciální oleje vysoce koncentrované a daleko účinnější než například sušené byliny. Pro získání jediné kapky esenciálního oleje je často je potřeba celá rostlina nebo i více.

Tento druh olejů je velmi odlišný od těch běžných, jako je slunečnicový nebo olivový olej. Nejsou totiž mastné, a tak ani neucpávají póry.

 

 

Neodolatelná vůně i úžasné účinky

Aromatické oleje byly od nepaměti používány kromě jiného i při péči o pokožku. Jelikož jsou mnohé velmi uklidňující při léčbě akné a jiných problémů a zvyšují přirozenou krásu pokožky, mohou se v kombinaci s dalšími krémy či oleji bezpečně stát součástí vaší péče o pleť, masáží, manikúry, pedikúry, péče o vlasy či o celé tělo.

Tyto oleje můžete používat buď samostatně, nebo v kombinaci například dvou z nich. Vždy je ale potřeba smíchat je s nosným olejem nebo se základovým krémem či gelem.

Mnoho z nich vám může pomoci napravit řadu kožních problémů – od akné až po stárnutí, od suché pokožky až po mastnou.

 

Který esenciální olej je pro vás ten pravý?

Abyste dosáhli těch nejlepších účinků, vyberte si esenciální olej, který je pro vaši pleť nejlepší:

 

 

Jak je v péči o pleť používat?

Esenciální oleje se v péči o pleť aplikují na pokožku, kterou jimi chcete ošetřit. Kromě toho je můžete také inhalovat či čichat – buď kápnutím kapky například na zápěstí, polštář, podložku na toaletě nebo použitím difuzoru. A některé jsou vhodné i pro vaření k dochucení a vylepšení pokrmů.

Vraťme se ale k zevnímu použití na pokožku. Jak na to?

 

Ředit, ředit, a ještě jednou ředit

Nikdy nezapomínejte esenciální oleje ředit. Jsou velmi koncentrované a silné. Takže stačí jen skutečně pár kapiček, abyste dosáhli kýžených výsledků. Musí být tedy silně zředěny, v ideálním případě tzv. nosnými oleji, což je například olej jojobový, arganový nebo olivový - viz níže. Také můžete smíchat pár kapek s vaším pleťovým krémem, gelem, tonikem apod. Teprve poté můžete směs aplikovat na kůži.

Pokud esenciální olej nezředíte, může vám způsobit podráždění pokožky, citlivost a v některých případech toxicitu. Nezapomeňte proto na rozumné dávkování.

 

Jaká je správná dávka?

Ve výsledné směsi by mělo být ideálně kolem 2 % esenciálního oleje z celkového množství. Pokud máte zvláště citlivou pleť, neměla by směs obsahovat více než 1 % esenciálních olejů.

Tip: polévková lžíce obsahuje přibližně 300 kapek kapalného roztoku. Když tedy lžíci naplníte nosným olejem či jiným základem, stačí na ni 5-6 kapek esenciálního oleje, a jeho účinky budou naprosto ideální. Pro citlivou pokožku stačí 2-3 kapky.

 

I nosné oleje vybírejte pečlivě

Pro přípravu přírodní kosmetiky budete potřebovat také kvalitní rostlinný olej do kterého esenciální olej nakapete. Pořiďte si nejlépe ty v BIO kvalitě lisované za studena.

 

 

Nosné oleje pro vaši pleť:

 

Tak hurá na oleje!

A teď už víte, jak pečovat o svou pleť pomocí esenciálních olejů. A nic vám nebrání v tom, abyste je začali používat třeba hned. Podívejte se do naší nabídky a vyberte si úžasně voňavé 100% esenciální oleje vyráběné na Krétě.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 

Stále nejste spokojená se vzhledem své pleti? Tohle mohou být důvody vaší nespokojenosti:

 MOC SE MASTÍ
JE PROBLEMATICKÁ
JE MOC SUCHÁ
JE MDLÁ A POVADLÁ
...

Správné čištění a odličování pleti je krok 1 ke zlepšení stavu vaší pleti a k vaší spokojenosti. Stáhněte si zdarma manuál jak na to:

 

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena