BioAroma kosmetika I bioaroma.cz
  1. Úvod
  2. PŘEČTĚTE SI
  3. Beauty tipy
  4. Je každá přírodní kosmetika opravdu přírodní?
21.02.2018
Beauty tipy

Je každá přírodní kosmetika opravdu přírodní?

Na otázku v názvu článku lze odpovědět jedním slovem: nikoliv. Ne každá kosmetika, která má na sobě napsané slovíčko “přírodní” skutečně 100% přírodní je. V některých případech jde dokonce jen o zlomek procent přírodních složek. Jak se tedy nenechat napálit?

Jistě jste si všimli, že je v posledních letech toto označení více než trendy. Přírodní, ekologické a bio výrobky či potraviny se pomalu ale jistě stávají nedílnou součástí spousty domácností.

Jak poznat pravou přírodní kosmetiku

 

Šibalská léčka na zákazníka

Tohoto trendu si nemohly nevšimnout ani velké firmy a značky, a využily proto příležitosti. „Dáme do krému výtažek s levandule a nazveme jej jako Přírodní levandulový krém na ruce“, zaznívá zcela jistě na jejich poradách. Z marketingového hlediska je to tah možná dobrý, ale pro spotřebitele, který běžně nečte dopodrobna složení všech produktů a tolik se v něm nevyzná, je to šibalská léčka.

Některé kosmetické firmy se toho nebojí. Kvůli prodejnosti klidně zákazníka fabulují. Je jim totiž jasné, že ne každý bude trávit v drogérii nebo na internetu hodiny pročítáním zevrubných popisů a titěrně napsaného složení.

Neexistuje však zatím žádný zákon ani regulace, která by upravovala používání těchto v mnoha případech klamavých pojmů. Firmy si proto často s názvy a popisy svých produktů dělají, co chtějí. A vy pak až doma zjistíte, že už si dva týdny na sebe mažete ropné deriváty, parabeny, těžké kovy a sulfáty, které pokožce rozhodně dlouhodobě neprospívají.

 

Je chemie v kosmetice opravdu tak špatná?

Znáte to, co člověk, to názor. My z BioAromy říkáme, že chemie do péče o tělo a pleť nepatří. Stejně tak se k tomu budou stavět naše zákaznice a další uživatelé 100% přírodní kosmetiky. Když kýžené účinky zvládne příroda sama, proč na sebe mazat chemii? Jistě ale najdete v okolí mnoho lidí, kteří vás budou přesvědčovat o tom, že chemické složky v kosmetice nejsou nic špatného.

Pár příkladů z mnoha:

  • Silikony jsou známé, že krásně vyhladí vlasy i pleť. To zní skvěle, ale při dlouhodobém používání vlas obalí a ten se pak snadno láme. Navíc silikony nepropustí výživné látky. Ve složení je poznáte podle koncovek -cone, -thicone, -thiconol, -siloxane nebo -silane.

  • Minerální oleje zní jako zajímavá složka, ve skutečnosti se ale jedná často o ropu, která ucpává póry. A nejenže způsobuje ekzémy a akné, ale zároveň brání vylučování toxických látek z těla.

  • Parabeny a jejich soli se používají při konzervaci většiny kosmetických produktů. Jsou to však chemické látky, které vznikají umělou cestou a nejsou tělu přirozené. Takže mohou způsobovat alergie.

Všechny tyto látky zatěžují organismus spolu s dalšími jedy, které do sebe dostáváme z potravin i ovzduší. Mohou se dlouhodobě hromadit v tkáních a mohou po čase přinášet zdravotní problémy.

Je chemie v kosmetice škodlivá?

 

Jak tedy poznám tu pravou přírodní kosmetiku?

Jistě se shodneme na tom, že pravá přírodní kosmetika má 100 % složení z přírodních produktů. Ne 0,01 % ani 25 %, dokonce ani 99 %. Měla by být skutečně přírodní se vším všudy.

Naše rada tedy zní: před nákupem každého produktu si pročíst složení.

Nastudujte si alespoň základní parametry, co se složení kosmetických přípravků týče, a před nákupem každé položky si kontrolujte, co je skutečně ve složení. Vyhněte se zmíněným silikonům, sulfátům, minerálním olejům, kovům a dalším chemickým složkám.

Čisté přírodní produkty vaše tělo nezatěžují, mívají lepší účinky a jsou ekologické pro vás i pro planetu. A vězte, že s produkty od BioAroma nešlápnete vedle.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete každý měsíc slevy na vybrané produkty?
Zanechte mi zde svůj e-mail, na který vám mohu každý měsíc poslat zprávu se slevami na vybrané produkty nebo akcí pouze pro členy Bio & Aroma. Děkuji za důvěru 💙

VAŠE ZKUŠENOSTI

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena