100% přírodní kosmetika I BioAromaKosmetika.cz
Blog
Průvodce výběrem přírodního make-upu
04.04.2020 Beauty tipy
Průvodce výběrem přírodního make-upu
Proč přejít k přírodní dekorativní kosmetice a čím se při jejím výběru řídit? číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Beauty tipy
  4. Je každá přírodní kosmetika opravdu přírodní?
21.02.2018
Beauty tipy

Je každá přírodní kosmetika opravdu přírodní?

Na otázku v názvu článku lze odpovědět jedním slovem: nikoliv. Ne každá kosmetika, která má na sobě napsané slovíčko “přírodní” skutečně 100% přírodní je. V některých případech jde dokonce jen o zlomek procent přírodních složek. Jak se tedy nenechat napálit?

Jistě jste si všimli, že je v posledních letech toto označení více než trendy. Přírodní, ekologické a bio výrobky či potraviny se pomalu ale jistě stávají nedílnou součástí spousty domácností.

Jak poznat pravou přírodní kosmetiku

 

Šibalská léčka na zákazníka

Tohoto trendu si nemohly nevšimnout ani velké firmy a značky, a využily proto příležitosti. „Dáme do krému výtažek s levandule a nazveme jej jako Přírodní levandulový krém na ruce“, zaznívá zcela jistě na jejich poradách. Z marketingového hlediska je to tah možná dobrý, ale pro spotřebitele, který běžně nečte dopodrobna složení všech produktů a tolik se v něm nevyzná, je to šibalská léčka.

Některé kosmetické firmy se toho nebojí. Kvůli prodejnosti klidně zákazníka fabulují. Je jim totiž jasné, že ne každý bude trávit v drogérii nebo na internetu hodiny pročítáním zevrubných popisů a titěrně napsaného složení.

Neexistuje však zatím žádný zákon ani regulace, která by upravovala používání těchto v mnoha případech klamavých pojmů. Firmy si proto často s názvy a popisy svých produktů dělají, co chtějí. A vy pak až doma zjistíte, že už si dva týdny na sebe mažete ropné deriváty, parabeny, těžké kovy a sulfáty, které pokožce rozhodně dlouhodobě neprospívají.

 

Je chemie v kosmetice opravdu tak špatná?

Znáte to, co člověk, to názor. My z BioAromy říkáme, že chemie do péče o tělo a pleť nepatří. Stejně tak se k tomu budou stavět naše zákaznice a další uživatelé 100% přírodní kosmetiky. Když kýžené účinky zvládne příroda sama, proč na sebe mazat chemii? Jistě ale najdete v okolí mnoho lidí, kteří vás budou přesvědčovat o tom, že chemické složky v kosmetice nejsou nic špatného.

Pár příkladů z mnoha:

  • Silikony jsou známé, že krásně vyhladí vlasy i pleť. To zní skvěle, ale při dlouhodobém používání vlas obalí a ten se pak snadno láme. Navíc silikony nepropustí výživné látky. Ve složení je poznáte podle koncovek -cone, -thicone, -thiconol, -siloxane nebo -silane.

  • Minerální oleje zní jako zajímavá složka, ve skutečnosti se ale jedná často o ropu, která ucpává póry. A nejenže způsobuje ekzémy a akné, ale zároveň brání vylučování toxických látek z těla.

  • Parabeny a jejich soli se používají při konzervaci většiny kosmetických produktů. Jsou to však chemické látky, které vznikají umělou cestou a nejsou tělu přirozené. Takže mohou způsobovat alergie.

Všechny tyto látky zatěžují organismus spolu s dalšími jedy, které do sebe dostáváme z potravin i ovzduší. Mohou se dlouhodobě hromadit v tkáních a mohou po čase přinášet zdravotní problémy.

Je chemie v kosmetice škodlivá?

 

Jak tedy poznám tu pravou přírodní kosmetiku?

Jistě se shodneme na tom, že pravá přírodní kosmetika má 100 % složení z přírodních produktů. Ne 0,01 % ani 25 %, dokonce ani 99 %. Měla by být skutečně přírodní se vším všudy.

Naše rada tedy zní: před nákupem každého produktu si pročíst složení.

Nastudujte si alespoň základní parametry, co se složení kosmetických přípravků týče, a před nákupem každé položky si kontrolujte, co je skutečně ve složení. Vyhněte se zmíněným silikonům, sulfátům, minerálním olejům, kovům a dalším chemickým složkám.

Čisté přírodní produkty vaše tělo nezatěžují, mívají lepší účinky a jsou ekologické pro vás i pro planetu. A vězte, že s produkty od BioAroma nešlápnete vedle.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Doprava

Zásilkovna 55 Kč

Geis, Česká pošta 99 Kč

Slovenská pošta 3,7 EUR

Doprava zdarma do zásilkovny nad 1500,-Kč

Copyright BioAromakosmetika.cz 2014 - 2020 BioAromakosmetika.cz je eshop s řeckou přírodní kosmetikou ze slunné Kréty.
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.