Ideální rutina v péči o pleť
  1. Úvod
  2. PŘEČTĚTE SI
  3. Beauty tipy
  4. Ideální rutina v péči o pleť: Co dělat denně a co týdně?
15.04.2018
Beauty tipy

Ideální rutina v péči o pleť: Co dělat denně a co týdně?

Každý má své pravidelné zvyky. Třeba to, že si většina lidí čistí dvakrát denně zuby, je stálá rutina. Vytvořte si jednoduchou rutinu i v péči o pleť. Když se vám podaří zavést si určitý systém, pleť vás za to bohatě odmění.

Pravidelná péče o pleť přináší výsledky

Bez ohledu na typ pleti existuje několik základních pravidel v péči o pleť, které se týkají téměř nás všech. Každou kůži je potřeba mýt, odstraňovat odumřelé buňky, hydratovat a vyživovat. Co ale dělat každý den a co ideálně jednou týdně? Nastavte si svůj systém.

 

Co dělat denně?

Existuje několik důležitých věcí, které byste měli dopřávat své pleti každý den. Jsou základem zdravé a svěží pokožky, po které touží každý z nás.

Čistit

Zjistěte si, jaký máte typ pleti a zvolte vhodné produkty k jejímu každodennímu čištění. Naše pleť produkuje nečistoty, a také zvenčí na ni přiléhá prach a škodlivé látky z ovzduší. Důsledné mytí obličeje proto není radno vynechávat. Ideálně dvakrát denně – ráno a večer – si pleť omyjte vodou či čistěte vhodným produktem.

Doporučujeme tento zvyk spojit s čištěním zubů. Když si zvyknete očistit si pleť ihned po každém vyčištění zubů, nestane se, že byste na ni zapomněli.

> K důkladnému čištění pleti se hodí: Odličovací olej s heřmánkem a diktamem.

Tonizovat

Ať máte pleť mastnou, suchou či citlivou, tonizace je jedním z kroků péče o pleť, na který by se nemělo zapomínat. Tonikum pokožku posílí, zjemní její reliéf, barevně sjednotí, zklidní a připraví ji na následný pečující krém či pleťový olej.

Nespornou výhodou tonika je jeho schopnost lehce stáhnout pleťové póry a tím je ochránit před nečistotami z vnějšího okolí, ať už se jedná o make-up a líčidla nebo prach a smog.

> Vyzkoušete: Pleťové tonikum s diktamem a výtažky z růže.

Hydratovat

Jednou z nejdůležitějších zásad ve správné péči o pleť je pravidelná hydratace. Ujistěte se však, že používáte hydratační krém či pleťové sérum vhodné pro váš typ pleti a pro aktuální klima. Většina z nás totiž potřebuje lehčí hydratační přípravky v létě a o něco silnější v zimě.

> K hydrataci vám poslouží naše krémy na obličej. Stačí si jen vybrat.

Nanášet opalovací krém

Opalovací krém na pleť se nepoužívá pouze při slunění. Měl by být součástí vaší každodenní rutiny, ať je jakékoli roční období. Některé hydratační krémy mají už v sobě SPF faktor chránící proti slunečnímu záření. Pokud ho ale ten váš nemá, doporučujeme používat ještě opalovací krém na pleť. Jen si ho nezapomeňte z obličeje smýt na noc, ať může pleť správně dýchat.

> Ideální je náš Pleťový krém na opalování na obličej, který můžete používat jako denní krém po celý rok.

Co opakovat každý týden?

Zde se už názory odborníků v péči o pleť poněkud liší. Jedni radí dělat si peeling pleti dvakrát týdně, jiní jednou. Někteří doporučují pleťovou masku dvakrát za měsíc, jiní týdně. Záleží však vždy na typu vaší pleti i na druhu vašich oblíbených produktů.

Peeling

Chcete, aby pokožka vstřebávala veškeré prospěšné látky, které na ni aplikujete? Pak jí dopřejte peeling. Odstraní odumřelé buňky způsobující zašedlý povrch pleti bránící pronikání ingrediencí z krémů, sér či masek do hloubky.

> Doporučejeme: Peeling s levandulovými zrníčky, olejem z hroznových jader a esenciálním olejem.

Pleťová maska

Péči, kterou pleti každý den věnujete, je dobré jednou do týdne podpořit maskou. Obsahuje rovněž zvýšenou koncentraci účinných látek, a tak jejím prostřednictvím můžete obstarat nejen dostatek hydratace, ale i zářivosti nebo třeba zjemnění pórů.

> Naše Pleťové masky si zamilujete!

 

Nezapomínejte ani na správnou životosprávu

Ke správné péči o pleť patří i dostatečná hydratace celého těla a zdravá výživa. Nezapomínejte proto pít dostatek tekutin a dopřávat celému svému tělu potřebné živiny. Vaše životospráva má totiž vliv i na váš zevnějšek.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete každý měsíc slevy na vybrané produkty?
Zanechte mi zde svůj e-mail, na který vám mohu každý měsíc poslat zprávu se slevami na vybrané produkty nebo akcí pouze pro členy Bio & Aroma. Děkuji za důvěru 💙

VAŠE ZKUŠENOSTI

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena