Masáž pro šťastná miminka
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 999,00 Kč a máte dopravu na Zásilkovnu ZDARMA

Masáž pro šťastná miminka

 

Správná masáž těla je příjemnou procedurou, která osvěží ducha i mysl. A masáž můžeme dopřát našim dětem už od zcela útlého věku. Masáž miminek je dobrá nejen pro jejich zdraví, pokud již máte s dětmi zkušenosti, vzpomeňte si kolikrát jemná masáž pomůže proti bolavému bříšku. Masáž miminek jim také pomůže lépe spát a pozitivně také působí na propojení děťátka s rodiči. Mámy, tátové nebo jiná blízká osoba tak krásně posílá vzájemné pouto.

Proč je masáž tak prospěšná

Malé děti, obzvláště novorozenci a batolata jsou ve vaší náručí náramně spokojená. Ale znáte to, jakmile je položíte do postýlky, začne kňourání nebo řev blížící se projevům jistého živočišného druhu při návštěvě exotického pralesa nebo zoologické zahrady. Po opětovném utišení ve vaší náručí nastane zase klid a úsměv na tváři všech zúčastněných. Jen pouhý váš dotek a blízkost dokáže takový zázrak. Pokud dotek ještě spojíte s jemnou masáží, miminko bude naprosto blažené. Studie dokázaly, že masáž novorozence zmírňuje pláč a nespokojenost, napomáhá lepšímu spánku a omezuje koliku a bolavé bříško. Někdo dokonce tvrdí, že posiluje dětskou imunitu.

 

STIMULACE NERVOVÉHO SYSTÉMU

Podle odborníků při masáži stimulujete celkový nervový systém. To má za následek pozitivní řetězovou reakci, mozek produkuje více serotoninu - hormonu štěstí a redukuje produkci kortizolu, hormonu, který se vytváří následkem stresu. Masáží docílíte pomalé dýchání miminka a celkového zklidnění a pocitu pohody.

 

EMPATIE SKRZE DOTEK

Masáž vašeho miminka má také nesporné pozitivní emocionální dopady. Jak pro vás, tak pro něj. Láskyplný rytmický dotek patří mezi nejúčinnější způsoby neverbální komunikace mezi dětmi a jejich rodiči. Někdy mohou mít noví rodiče pocit bezmoci, pokud neví, proč miminko pláče a nelze ho utišit. Masáž  a její zklidňující účinky jsou velkým pomocníkem a dodají vám pocit sebejistoty a spokojenosti. Díky posílení vzájemné vazby se naučíte miminku lépe rozumět.

Jak na to

K masáži nepotřebujete nic speciálního, udělejte si především čas. I přes všechny věci, které musíte stihnout při péči o děti, je dobré si v mysli zařadit do programu i masáž, stejně jako koupel před spaním. Budete potřebovat přibližně 10-15 minut. Najděte si čas, kdy jste v klidu, stejně jako miminko. Nemělo by být ale unavené. Zkuste spojit masáž s pravidelnou koupelí před spaním.

Najděte si doma klidné a teplé místo. Odstraňte veškeré šperky, kterým byste mohli dítko zbytečně poškrábat a připravte si jemný masážní olej pro miminka. O použití olejů a vhodných vůních jsme psali v článku, který naleznete ZDE.

TIP: Nejjemnější péči dopřejte miminkům Přírodním dětským masážním olejem s levandulí a měsíčkem.

 

POSTUPUJTE POMALU

Svlékněte miminko do plínky, nebo jej nechte zcela nahaté a položte jej na záda na ručním nebo deku, s dětským polštářem pod hlavou. Uchopte nejdříve dětské ručičky a několikrát přejeďte po dlaních. Když to vypadá, že jste se naladili na stejnou notu jemně postupujte od nožiček nahoru.

Druhy masáží

MASÁŽ NOŽIČEK

Jemně, ale pevně obejměte rukama nožičky a postupnými hmaty od stehna směrem ke kotníkům provádějte masáž nejdřív na jedné a pak na druhé noze. Několikrát opakujte.

 

MASÁŽ BŘÍŠKA

Položte ruce k pupíku a po směru hodinových ručiček jemně masírujte krouživými pohyby a několikrát opakujte.

MASÁŽ RUKOU

Opatrně jakoby rolujte dětské ručičky mezi dlaněmi. začněte u ramen a postupujte dolů směrem k zápěstí. Opakujte dvakrát až třikrát a pak přejděte ke druhé ruce.

 

MASÁŽ KRKU

Podepřete hlavičku dítěte a horní část těla jednou rukou, palcem na jedné straně a dvěma prsty na druhé. Pak použijte konečky prstů a jemnými krouživými pohyby masírujte krk. Několikrát opakujte.

(edo)

 
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2022 Všechna práva vyhrazena