Návrat domů z porodnice
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 999,00 Kč a máte dopravu na Zásilkovnu ZDARMA

Návrat domů po narození miminka

Po návratu z porodnice s novým přírůstkem do rodiny se váš život docela změní. Jsou to momenty plné nadšení, ale stojí před vámi samozřejmě také výzvy. Pocity nezměrného štěstí se mohou mísit s úzkostí z nového a dosud nepoznaného, z nové skutečnosti, kdy budete s vaším miminkem tvořit nerozlučnou dvojku a zároveň za něj ponesete přetrvávající zodpovědnost.


 

Psychická pohoda

Váš denní režim se zejména v prvních týdnech, ale i měsících bude odvíjet podle miminka. I to je pro maminky velkou změnou. Nebojte se, zejména na začátku požádat o pomoc své blízké. Po narození miminka přetrvává často období ohromného nadšení a také se cítíte plní energie, ale noční vstávání a neustálá péče vás přece jenom dožene. A jak je to s miminky? Říká se, že pokud je spokojená maminka, je spokojené i miminko. Proto určitě dbejte o vaši psychickou pohodu. vytvořte si svět, ve kterém vám bude dobře. Pokud máte dotazy k péči o děťátko nebojte se obrátit na svého lékaře nebo na porodní asistentky, či jiné zkušené osoby.


Potřebujete si udržet energii, zotavit se z porodu, odpočinou si a dobře hospodařit se silami, které máte. Najděte si během dne čas také na váš odpočinek, když miminko přes den spí, také si dopřejte pohodu a klid, relax či spánek.

 

Vaše úžasné tělo

Vaše tělo se dlouhých devět měsíců připravovalo na příchod miminka a rostlo a teď se zase bude vracet zpět k původnímu stavu. Myslete na to, že kromě možná vytouženého plochého bříška, které jste měly před otěhotněním, jsou na vašem tělo svaly, které mají zrovna teď přednost. Perineální svaly jsou teď na prvním místě (oblast hráze). Na bříško také přijde řada, vaše děloha, která má normálně velikost hrušky musela zvětšit svůj objem tak, aby se tam vešlo miminko i s plodovou vodou.  Ale se cvičením ještě vyčkejte a zaměřte se raději na oblast vašeho perinea a hojení.


 

REVITALIZACE VAŠÍ POKOŽKY

Abyste se přece jen ve vašem novém po porodním těle cítili lépe, je dobře o vaše tělo také pečovat. Možná, že máte pocit, že na to najednou není čas, ale s pomoci vašich blízkých, to určitě zvládnete. Očistěte pokožku od všech odumřelých buněk a budete se cítit jako znovuzrozená. Exfoliace odstraní již nepotřebné buňky a napomůže obnově těmi novými. Pokožka bude také lépe připravená na další péči.

TIP: Pro jemnou pravidelnou exfoliaci, která nebude dráždit vaši pokožku, použijte exfoliační sprchový gel s diktamem, pupalkou a karobovými zrníčky.

 

BŘÍŠKO PO PORODU

Vaše bříško dostalo zabrat a i po porodu je o něj potřeba pečovat, stejně jako během těhotenství. Pokud máte to štěst a strie se vám nevytvořili, ještě nepolevujte a alespoň pár týdnů pořád mazejte kvalitním krémem. Vyživíte tak pokožku, které se teď naopak musí smršťovat. Přírodní olej proti striím s měsíčkem a kokosovým olejem zlepšuje pružnost pokožky, je vhodný i na citlivou pokožku a navíc stejně jako všechny produkty BioAroma obsahuje pouze přírodní nedráždivé složky.

(edo)

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2022 Všechna práva vyhrazena