Strie, kde se berou a co s nimi?
  1. Úvod
  2. PŘEČTĚTE SI
  3. Těhotenství a děti
  4. Strie, kde se berou a co s nimi?

Strie, kde se berou a co s nimi?

Pokožku těla máme jenom jednu a je proto potřeba o ni dobře pečovat. Někdy ale ani sebelepší péče nezabrání vzniku některých projevů, správnou péčí je ale můžeme zmírnit. Dnes se podrobněji podíváme na tolik neoblíbené strie. Ty se totiž mohou týkat kohokoliv, nevyjímaje mužů či dětí, a mohou vzniknou i v jakémkoli věku. Náhlá změna váhy nahoru či dolů a zesílené napětí kůže vedou k porušení její elasticity a tím k drobným či větším trhlinkám v podkoží.


Co přesně strie jsou

Strie vznikají, když se naše kůže napíná nebo naopak dojde k rychlému úbytku váhy. Tato náhlá změna způsobuje, že kolagenová a elastinová vlákna v pokožce prasknou. V těhotenství může za vznik strií také změna hormonů v krvi, už od počátku těhotenství omezují hormony činnost kožních buněk a ta ztrácí elasticitu a nedokáže se, byť s postupným přibýváním a roztahováním kůže, vyrovnat bez následků. Větší náchylnost k tvorbě strií je také geneticky daná. Pokud se objevily u vaší maminky, je pravděpodobné, že k nim také budete náchylnější.


NEJČASTĚJŠÍ VÝSKYT

Strie se objevují na bříšku, stehnech, prsou a hýždích, ale nemuís se vyhnotu ni pažím nebo zádům, zejména v bederní oblasti. Jaká období jsou pro tvrobu strií nejrizikovější?

  • období rychlého růstu v pubertě

  • těhotenství

  • rychlý úbytek váhy, či zhubnutí

  • rychlý nárůst svalové hmoty

Ačkoliv strie nejsou s postupem času tolik viditelné, správná péče pomůže tomu, abysme jejich projevy minimalizovali. Pravidelná masáž a mazání ráno i večer pečujícím přípravkem podporuje prokrvení a může jejich vzik výrazně zpomalit a zabránit jejím výrazným projevům. Krém proti striím s kokosovým olejem a diktamem skutečně pomáhá proti ztrátě eleasticity pokožky a vzniku strií. Používejte ho jak na těhotenské strie, tak i na strie, které vznikly v důsledku náhlých změn hmotnosti. Během těhotenství je tělo a pleť žen obzvláště citlivé a potřebují intenzivní péči.

TIP: Vyzkoušejte také Olej proti striím s měsíčkem a kokosovým olejem.


Jak je poznám?

Strie jsou nepříjemným problémem a zejména v těhotenství svoje tělo pečlivě sledujeme. Strie nebo místo, kde se nakonec, poznáme i podle nepříjemného svědění, kterým se napínaná pokožka projevuje. Často nejsou vidět dokud pokožka zase nepovolí. Nebo se z určitého úhlu začne kůže lesknout. V těhotenství se objevují v pokročilejším stádiu, ale je to individuální. Spoustě nastávajících maminek se jistě stalo, že se radovaly, že se jim přece jen vyhnou a v posledních týdnech před porodem se objeví. Je nutné si ale uvědomit, že změny spojené s těhotenstvím či růstem jsou normální. Tělo se vyrovnává s náročným úkolem a netřeba se zbytečně trápit, pokud se s nimi také budeme muset potýkat. Nejlepší obranou je protiútok.

 

JAK JIM PŘEDCHÁZET?

Správná péče o pokožku a její elasticitu může příznaky strií zmírnit, stejně jako pomoci od napětí a svědění. Při výběru toho správného produktu, zejména v období těhotenství a kojení, byste měli dbát zvýšenou pozornost složení všech používaných prodůktů. Vše co dostává vaše tělo, se dostane i k miminku. Je třeba si také uvědomit, že každému vyhovuje něco jiného. Krémy jsou tké psychickými pomocníky, protože obzválště u strií vám žádný krém nezaručí stoprocentní účinnost.

 

Pravidelná intenzivní péče pomůže

Pečující krémy po vzniku strií se ukázaly jako účinné ve zmírnění jejich příznaků. Je nutné ale dodržovat několik základních pravidel. Na strie musíte zaútočit s výživou hned jak se objeví. Krémy napomohou proti viditelným projevům opravdu jen pokud jsou strie ,,čerstvé”. Na starší strie působí pečující krémy s mnohem slabším výsledkem. Vmasírujte přípravky proti striím přímo na ně. Věnujte jim pečlivě vaši pozornost, nedobijte je pouhým namazáním. Je důležité je opravdu prokrvit, zvýšíte účinek nanášených hojivých látek. Produkty používejte pravidelně každý den, v ideálním případě ráno i večer a setrvejte i několik týdnů. Účinky se neprojeví ze dne na den. Musíte být trpěliví.

 

JAK O SEBE PEČOVAT V TĚHOTENSTVÍ?

V těhotenství je doporučeno použití od prvních dnů těhotenství, po celém těle, s důrazem na prsa, břicho, hýždě a stehna. Olej ulevuje od svědění v těhotenství, se kterým se ve druhém trimestru potýká mnoho nastávajícíh maminek. Olej na strie je vhodný v těhotenství, protože obsahuje pouze přírodní složky, takže se nemusíte bát, že se k miminku přes placentu bude pravidelně dostávat další dávka škodlivé chemie.

 

POMŮŽE OPÁLENÍ?

Pokožka strií, se bohužel neopaluje, takže se opalováním spíše ještě zvýrazní. Pokud ej vystavujete slunci, a nechcete, aby byly výraznější, pečlivě je mazejte vysokým opalovacím faktorem.

Naučte se mít rádi

A co je nejlepším lékem na deprese z vašeho pozměněného těla? Za prvé, nejste v tom samy. Strie má opravdu téměř každý, i hubení lidé, i modelky. Tabu ohledně ženského těla, zejména po porodu, už není, i díky sociálním médiím, taková neznámá. Každé tělo se změnami vyrovnává jinak, ale strie nejsou konec světa, i když jsou pro mnohé ženy velkým strašákem. Za druhé, strie po čase sice nezmizí, ale jsou méně viditelné a pokud vyloženě nebudete zkoumat každý centimetr svého těla, ani si na ně nevzpomenete. Vyblednou a vytratí se.

(edo)Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Chcete každý měsíc slevy na vybrané produkty?
Zanechte mi zde svůj e-mail, na který vám mohu každý měsíc poslat zprávu se slevami na vybrané produkty nebo akcí pouze pro členy Bio & Aroma. Děkuji za důvěru 💙

VAŠE ZKUŠENOSTI

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena