Oil Pulling Therapy - detoxikace úst i těla
DOVOLENÁ 😎 Objednávky, které přijdou mezi 31.5. - 7.6. odesílám až 8.6. Děkuji za pochopení.
 1. Úvod
 2. PŘEČTĚTE SI
 3. Domácí lékarna
 4. Oil Pulling Therapy - detoxikace úst i těla

Oil Pulling Therapy - detoxikace úst i těla

5 + důvodů proč praktikovat Oil Pulling

 1. Prevence zubního kazu, zánětu dásní, paradentózy a zápachu z úst
 2. Čistí zuby a mezizubní prostor
 3. Detoxikuje ústa i tělo
 4. Prevence oslabení imunity a podpora ochrany před virovými a bakteriálními infekcemi
 5. Zlepšuje trávení a zažívání

+     A další jako: migrény a bolesti hlavy, bolesti kloubů, lymfatické potíže, kožní problémy…

Kde se vzala tato metoda Oil Pulling therapy

Detoxikační metoda, která vychází z dálné ajurvédské medicíny. Ajurvédští lékaři právě z jazyka diagnostikovali kondici, nerovnováhu nebo onemocnění jednotlivých orgánů. Během dne pijeme a jíme potraviny a tekutiny různé kvality. Všechny nám ale prochází přes ústa a jazyk, který také absorbuje jejich živiny, ale i toxiny. Během noci se tělo detoxikuje a orgány se čistí. Dle ajurvédy se toxiny během noci hromadí právě na jazyku ve formě povlaku. Bakterie, které se nám přes noc v dutině ústní rozmnožily, na sebe dokáže olej navázat a my se jich pomocí této terapie můžeme zbavit.

Jak tuto terapii provádět?

Ideální je tuto terapii provádět ráno, po probuzení na lačný žaludek. Po probuzení nepijte, nejezte, aby se vám toxiny a bakterie vyloučené během noci nedostaly zpět do těla. Začít byste měli mechanickým očištěním jazyka. Plak, který se na jazyku usadil očistěte lžičkou nebo přímo škrabkou na jazyk. Začněte u kořene jazyka, jak vám to jen tělo dovolí. Několikrát seškrábněte. Omyjte nástroj. Posupujte cca o 2 cm až ke špičce jazyka. A nyní můžete přejit k olejové terapii. Celý proces vám zabere 10-20 min. Do úst vložte min. 1 čajovou nebo max. 1 polévkovou lžíci oleje střídejte tyto 3 „cviky“ a ideálně dodržujte tento postup:

 • Kousejte: snažte se žvýkat krouživými pohyby po dobu alespoň 3 minut
 • Protlačujte: ceďte olej skrz zuby, pusťte ho na dásně, nezapomínejte i na zadní místa úst opět alespoň 3 minuty
 • Kmitejte jazykem: hýbejte jazykem ze strany na stranu, jak to budete zvládat opět alespoň 3 minuty
 • K jakékoliv fázi se pak můžete vrátit, ale při prvním kolečku dodržujte tento postup

Všechny pohyby dělejte pomalu. Nekloktejte a nepolykejte olej! Během tohoto procesu na sebe olej nabalí toxiny a bakterie, které během noci vaše tělo vyloučilo na povrch jazyka. Po dokončení olej vyplivněte. Měl by mít bílou barvu. Pokud je žlutý, terapie trvala příliš krátce. Ústa vypláchněte teplou ideálně osolenou vodou. V ústech byste neměli cítit mastnotu. Poté zuby vyčistěte běžným způsobem.

Terapie by se měla provádět ideálně každý den.

Co se může dít…

První dny můžete pociťovat lehkou nevolnost a mírné bolesti hlavy nebo lehké motání. To je projev účinné detoxikace těla. Je to zcela normální a za pár dní (většinou 1-3 dny) tyto mírné obtíže ustoupí. Pokud ne, poraďte se s lékařem.

Pro někoho se může zdát tato technika příliš alternativní, ale věříme, že výsledky, které se dostaví budou hovořit za vše.

TIPY:

 • Nemáte 10 – 20 minut volného času

Tuto terapii můžete provádět nejen ráno, ale kdykoliv během dne. Lze u toho připravit snídani pro sebe i pro děti do školy, dát si sprchu, přečíst si emaily, pracovat na pc, číst knihu nebo časopis, koukat na tv

 • Není vám terapie příjemná a spíše se vám dělá nevolno

Pak je lepší nedělat tuto terapii nalačno, ale vybrat si jinou část dne, která se vám osvědčí. Pomáhá, když se během čištění zabavíte prací, knihou nebo něčím co je vám příjemné. Uvidíte, že po 3 terapii to bude lepší 😊

 • Nebuďte na sebe přísní

                              Nedaří se vám hned dodržet doporučenou dobu terapie? Nevadí, zkuste se alespoň přiblížit 10 minutám. Uvidíte, když se budete soustředit na techniku čištění uteče to rychle. Při každé další terapii se snažte přidat alespoň pár vteřin navíc.

Zkušenosti:

„Po několika dnech praktikování oil pulling jsme zaznamenala svěžejší pocit v ústech po celý den a dokonce i po ránu. Chuťové pohárky na jazyku jako by se probudily více k životu a chuť jídla byla intenzivnější.“              

                                                                                                                       Jarka 52, Kladno

„Oil pulling praktikuji už něco přes rok. Zařadila jsem ho do svého zdravého životního stylu mezi praktikování jógy, občasné detoxikační půsty, zdravou stravu apod. Soubor těchto praktit mě udržuje v dobré kondici a zdraví.“

                                                                                                                      Monika 40, Praha

Koupit za 280 Kč
Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Staňte se součástí Bio & Aroma
Každý měsíc rozdáváme 1 bestseller zdarma. Slibuji, že nezahltím váš inbox. 

Stále nejste spokojená se vzhledem své pleti? Tohle mohou být důvody vaší nespokojenosti:

 MOC SE MASTÍ
JE PROBLEMATICKÁ
JE MOC SUCHÁ
JE MDLÁ A POVADLÁ
...

Správné čištění a odličování pleti je krok 1 ke zlepšení stavu vaší pleti a k vaší spokojenosti. Stáhněte si zdarma manuál jak na to:

 

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena