Poklady Kréty | 100% přírodní kosmetika I BioAromaKosmetika.cz
Blog
Kosmetická výzbroj (nejen) na hory
11.02.2020
Kosmetická výzbroj (nejen) na hory
Ať už se chystáte na hory nebo mrazivé zimní dny trávíte ve městě, vaše pleť potřebuje v tomto období extra péči. Vítr, mráz i studené zimní sluníčko ... číst celé
Zobrazit všechny články

Bio&Aroma Magazín / Poklady Kréty

Poklady Kréty aneb tradiční krétské byliny

BYLINKÁŘSTVÍ neboli FYTOTERAPIE (z řeckých slov fyton, tj. rostlina a therapeuein, tj. pečovat, léčit)

Bylinkářské tradice jsou staré, jako lidstvo samo a jsou spjaté s moudrými ženami a muži, kteří s jejich pomocí úspěšně léčili nejrůznější neduhy.  První doložená zmínka o využívání léčivých rostlin je z období 3000 př. n. l. ze sumerských hliněných tabulek. Dnes trochu zapomínáme, že příroda je opravdu mocná a že nám poskytuje vše, co potřebujeme a raději se spoléháme na farmaceutické firmy a jejich produkty, které kromě léčebného účinku mívají i spoustu účinků nežádoucích.

Naštěstí v poslední době poptávka po přírodní léčbě opět stoupá a lidé si začínají čím dál více uvědomovat, že mají na výběr. V případě zdravotních potíží už proto nesaháme bezhlavě po tabletkách, ale stále častěji zkoušíme různé alternativní metody. Jak klasické léky, tak bylinky lze použít na příčinu i na potlačení projevů nemocí, rostlinné přípravky však mají přece jen něco navíc - podpoří vlastní ozdravné síly organismu.

Bylinky mají největší účinky zpravidla v čerstvém stavu, ty však nelze používat po celý rok. Proto se k léčbě či prevenci různých chorob používají sušené byliny, které se pak různými způsoby upravují.

Rodinná firma BioAroma, která sídlí na Krétě a která vyrábí ručně a s láskou přírodní kosmetiku, Vám také přináší ty nejlepší bylinky, které rostou divoce v přírodě, vysoko v horách a jsou ručně sbírané přesně ve správný čas, aby měly tu největší léčebnou moc. 300 dnů slunečního svitu a středomořské klima se nezanedbatelně promítá do kvality těchto kouzelných rostlinek. Nechte se inspirovat a připravte si šálek dobrého nálevu přesně pro Vaše potřeby.

Krétské oregáno Bio

Tento speciální druh oregána má účinky dezinfekční, protikřečové i protiplísňové. Působí protizánětlivě na sliznice. Užívá se zejména při úporném kašli a při onemocnění dýchacího ústrojí. Preventivně lze oregáno také užívat při žaludečních neurózách upravuje trávení a uklidňuje. Přidává se do posilujících koupelí při revmatismu a špatném prokrvení tkání. Pro klidný spánek si ho můžeme přisypat do polštářků.

V češtině se oregánu říká dobromysl a od toho můžeme odvodit, že dobře působí na naší psychiku a popíjení nálevu nám zlepší náladu.  Oregáno má take široké uplatnění v kuchyni a používá se jako přísada do omáček, polévek I salátů.

Tymián Bio

Tymián mírní křečovitý kašel, uvolňuje hleny a působí dezinfekčně. Nejčastěji se v lidovém léčitelství používá při nachlazení, kašli, bolestech v krku, při nadýmání a průjmech. Tymián se přidává do čajů na průdušky a bronchitidu a také na močové cesty. Stimuluje produkci bílých krvinek, proto se užívá na zvýšení imunity. Stimuluje krevní oběh. Zevně se tymián užívá jako kloktadlo k dezinfekci ústní dutiny, ale také do koupele při špatně se hojících a hnisavých ranách.

Malotira

Až do výšky přes 900 metrů nad mořem musí v Bílých horách na západě Kréty vyšplhat místní obyvatelé, aby tu ručně nasbírali žluté kvítky léčivé rostliny Malotira, známé rovněž pod názvem Krétský horský čaj.

Je výborná proti zimním neduhům od nachlazení přes chřipku až po onemocnění dýchacích cest. Umí zklidnit rozbouřený žaludek a vědci prokázali, že pomáhá předcházet osteoporóze a díky svým antioxidačním účinkům dokonce i vzniku rakoviny.

Posiluje náš imunitní systém a odstraňuje pocit úzkosti. Malotira umí snížit teplotu, léčit záněty a působí také močopudně. Díky tomu, že urychluje trávení, je dobré pít Krétský horský čaj při hubnutí.

Nejpádnější důkaz o prospěšnosti Malotiry nám ale podá kterýkoliv starý Řek či Řekyně. Když se jich zeptáte, za co vděčí svému dobrému zdraví, určitě vám odpoví, že rádi pijí Malotiru.

 


Novinky z našeho blogu

Kosmetická výzbroj (nejen) na hory
11.02.2020
Kosmetická výzbroj (nejen) na hory
Ať už se chystáte na hory nebo mrazivé zimní dny trávíte ve městě, vaše pleť potřebuje v tomto období extra péči. Vítr, mráz i studené zimní sluníčko ... číst celé
Věčné dilema vánočních dárků
21.11.2019 Beauty tipy
Věčné dilema vánočních dárků
Ačkoliv s kamarádkami probíráte vše od A do Z a máte jasné představy o jejich vkusu, výběr toho správného dárku může být náročný. Pokud se vám nedostá... číst celé
Jak využívat esenciální oleje
Jak využívat esenciální oleje
Esenciální oleje jsou vonné látky, které se získávají z přírodních rostlinných silic. Pár kapek olejíčku v sobě obsahuje obrovskou koncentraci látek, ... číst celé
6 Bylinek pro krásu
10.07.2019 Beauty tipy
6 Bylinek pro krásu
Péče o kůži je komplexní záležitost. Pokud chceme, aby naše kůže zářila zdravím, je třeba se o ni starat z vnějšku i zevnitř. Jen tak můžeme docílit c... číst celé
Doprava

Zásilkovna 55 Kč

Geis, Česká pošta 99 Kč

Slovenská pošta 3,7 EUR

Doprava zdarma do zásilkovny nad 1500,-Kč

Copyright BioAromakosmetika.cz 2014 - 2020 BioAromakosmetika.cz je eshop s řeckou přírodní kosmetikou ze slunné Kréty.
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.