SPF rostlinných olejů | BioAroma magazín o přírodní kosmetice
Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500,00 Kč a máte dopravu na Zásilkovnu ZDARMA

Bio&Aroma Magazín / Ochranný faktor olejů

přírodní ochranný faktor SPF

Prázdniny nám klepou na dveře a nastává tak čas dovolených, delších pobytů venku a koupání. A opět se nám otevírá téma opalování. Ano či ne? V jaké míře a s jakými přípravky?

Není pochyb o tom, že sluníčko je pro nás životně důležité. Sluneční paprsky, které pronikají do kůže, pomáhají našemu tělu vyrobit tolik nezbytný vitamin D. Tento vitamin potřebujeme pro silné a zdravé kosti a zuby, ale jeho dostatečné množství také pomáhá předcházet celé řadě onemocnění a posilovat imunitu.

Další nezanedbatelná věc je vliv sluníčka na naši psychiku. Je pravda, že sluneční svit zlepšuje naši náladu, což asi všichni můžeme potvrdit. Teď už víme, že pobyt na sluníčku potřebujeme, otázkou zůstává, jak se nejlépe chránit, abychom naši pokožku příliš nezatěžovali a abychom se nespálili?

Na trhu je k dostání nepřeberné množství opalovacích prostředků. Zjednodušeně je můžeme rozdělit do dvou skupin a to ty, které mají chemické filtry a druhá skupina, která používá filtry minerální. O první skupině, která obsahuje chemické filtry, které se vstřebávají do kůže a tam neutralizují sluneční záření, se nebudeme rozepisovat. Tyto přípravky obsahují velice sporné chemické látky, jako například oxybenzon, což je hormonální disruptor  a další chemické látky, které se rozkládají na volné radikály a karcinogeny. A předpokládáme, že každý, kdo si je vědom této skutečnosti, si dobrovolně takový přípravek pořizovat nebude.

Další skupina, tedy opalovací přípravky s minerálními filtry, pro tělo není škodlivá, na pokožce vytvoří vlastně fyzickou bariéru a sluneční paprsky se od ní odrážejí. Na pokožce ovšem zanechává bílý film, který není vždy žádoucí. Na druhou stranu například když mažete své děti, můžete hezky vidět, jestli jste je namazali pořádně a kde je potřeba ještě trochu krému přimáznout :-). Do těchto přípravků se používá nejčastěji oxid zinečnatý a oxid titaničitý. V případě nákupu přípravku s minerálními filtry si ale vždy zkontrolujte, zda obsahují „non-nano“ částice. Ty jsou větší a nepronikají do pokožky. Některé přípravky obsahují nano částice, které do pokožky naopak pronikají snadno a jaký mají vliv na náš organismus nebylo ještě pořádně prozkoumáno. Opatrnost je proto na místě.

Pokud na sobě nechceme mít bílý film a přesto se chceme zdravě chránit před sluníčkem, máme ještě jednoho velkého spojence a tím jsou rostlinné oleje.

U rostlinných olejů musíme především dbát na jejich kvalitu. Olej by měl být za studena lisovaný, čerstvý a aby Vám olej vydržel, je potřeba ho skladovat na chladnějším místě a v tmavém obalu, nejlépe skleněném nebo z tvrdého plastu. Přesná výše SPF faktoru se dá jenom těžko určit a každý typ pleti také jinak reaguje a proto je potřeba vyzkoušet, který olej je pro Vás nejvhodnější a jak dlouho s ním můžete bezpečně pobývat na slunci. Výhodou používání rostlinných olejů je také to, že vaši pokožku krásně zvláční a dodají ji vitaminy, mastné kyseliny a další prospěšné látky.  A jaké konkrétní oleje jsou na opalování nejlepší?


Olej z malinových semen


Olej z malinových semen odpovídá SPF 28 – 50 – tento olej chrání pleť před UVA i UVB zářením, je velmi bohatý na vitamin E a má silné regenerační účinky. Jeho výhodou je i to, že je poměrně stabilní a nekazí se. Nevýhodou je jeho vyšší cena.


Mrkvový olej

mrkvový olej

Olej z mrkvových semen odpovídá SPF 38 – 40 – slouží také jako antiseptikum a je tak koncentrovaný, že se doporučuje ho ředit s nějakým nosným olejem jako například mandlovým nebo olivovým.

 

Olej z pšeničných klíčků odpovídá SPF 20 – pšeničné klíčky jsou bohaté na vitamíny (E, K, B) a minerály, takže Vás chrání také před volnými radikály.

Mandlový olej odpovídá SPF 6 – je běžný a lehce dostupný olej, který díky nižší ochraně vhodnější spíše pro tmavé typy pleti.


Kokosový olej


Kokosový olej SPF odpovídá 2 – 8 (záleží na kvalitě oleje)– další lehce dostupný a krásně vonící olej, který můžete použít.

Další rostlinné oleje vhodné na opalování a jejich SPF:

olej z makadamiových ořechů SPF 6,

avokádový olej SPF 4 – 10,

olivový olej SPF 2 – 8,

bambucké máslo SPF 3 – 6,

sezamový olej SFP 4,

olej z konopných semínek SPF 6.

Značka kosmetiky BioAroma pro Vás s láskou namíchala tři dokonalé opalovací produkty, které kromě rostlinných olejů v té nejlepší kvalitě obsahují i další esenciální oleje a bylinky a které dodají Vaší pleti tu nejlepší péči.

Vyzkoušejte ochranný krém na opalování z pšeničných klíčků a mrkvového a avokádového oleje https://www.bioaromakosmetika.cz/prirodni-kosmetika/pletove-kremy/ochranny-sun-krem-na-opalovani nebo krásně vonící olej na opalovánís kokosovým a avokádovým olejem https://www.bioaromakosmetika.cz/Prirodni-kosmetika/prirodni-opalovaci-prostredky/kokosovy-opalovaci-olej .

A večer, když přijdete domů a osprchujete se, dopřejte si ještě na vlhkou pleť náš zvláčňující olej po opalování, který obsahuje řecký olivový olej a olej ze sladkých a hořkých mandlí. Tyto oleje obsahují vysoké množství vitamínů a antioxidantů a zabrání tak předčasnému stárnutí pleti https://www.bioaromakosmetika.cz/Zvlacnujici-olej-po-opalovani-d169.htm.

Během pobytu na slunci se samozřejmě musíme řídit našim typem pleti, denní dobou (od 10 do 14 hodin se pobyt na slunci vůbec nedoporučuje) a také tím, jestli jsme na chalupě na jihu Čech nebo u Středozemního moře.

Aby vaše pokožka byla krásná, nezapomínejte na dostatečný pitný režim, spoustu čerstvé zeleniny a ovoce, pohyb a vydatný spánek.

Chcete být v kontaktu?
Zadejte e-mail a přidejte se k nám. Získávejte aktuality a přístupy k exkluzivním nabídkám a akcím. 
Buďme v kontaktu

           

Těším se na maily od vás:

jitka@bioaromakosmetika.cz

 

Doprava

Zásilkovna 55 Kč

Geis, Česká pošta 99 Kč

Slovenská pošta 3,7 EUR

Doprava zdarma do zásilkovny nad 1500,-Kč

Copyright BioAromakosmetika.cz 2014 - 2021 Bio&Aromakosmetika.cz je eshop s řeckou přírodní kosmetikou ze slunné Kréty.
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.