BioAroma kosmetika I bioaroma.cz
Blog
Ingredience v produktech Evergetikon
10.03.2023
Ingredience v produktech Evergetikon
Jaké ingredience najdete ve složení produktů Evergetikon? Než se dostaneme k jednotlivým ingrediencím, je důležité říct, že velké množství bylin a ros... číst celé
Zobrazit všechny články
Chcete každý měsíc slevy na vybrané produkty?

Zanechte mi zde svůj e-mail, na který vám mohu každý měsíc poslat zprávu se slevami na vybrané produkty nebo akcí pouze pro členy Bio & Aroma. 

 

Jak se zbavit akné po 30 roce

"Stručný" návod jak zlepšit stav problematické, mastné a aknózní pleti

Zaměřeno na pleť po 30 roce věku.

  1. Vyhnout se konvenčním přípravkům na akné, micelárním vodám, pleťovým vodám na bázi alkoholu apod.
  2. Pravidelně a velice důkladně pleť čistit večer i ráno. Doporučujeme zařadit 2 fázové olejové čištění pleti 
  3. Používat kosmetické přípravky, které pleť léčí zevnitř ne pouze na povrchu

Jak čistit problematickou pleť

Při čištění problematické pleti je klíčová pravidelnost a důslednost. Pleť byste měli čistit pomocí olejové metody. Je vhodná naprosto pro všechny typy pleti a obzvlášť pro pleť, která má problémy (akné, mastnost, suchost, podráždění, začervenání apod.). Jakkoliv problematická pleť se potřebuje v prvé řadě zklidnit. Zklidní se už jen tím, že ji přestaneme iritovat vysušováním (alkohol v kosmetice) nebo chemií v konvenční kosmetice.

Večer: Odlíčení + čištění + výživa pleti

!!! Odlíčení a čištění pleti jsou 2 kroky. Tím, že pleť zbavíte líčidel neznamená, že je vyčištěná. 

1. Odlíčení

  • Doporučujeme nejprve odlíčit samostatně oči. Na prsty nanesteme odličovací olej nebo balzám. Rozpustíme řasenku a oční make-up pomocí jemných krouživých pohybů. Setřeme ručníčkem nebo žinkou namočenou ve velmi teplé vodě.
  • Pak odlíčíme celou pleť (nezapomínejte na oblast krku). Vrátíme se i zpět k očím a odlíčíme i zbývající make-up. Opět důkladně setřeme ručníkem namočeným v teplé vodě.

2. Čištění

  • Celý proces opakujeme. Naneseme olejíček nebo balzám na pleť a pomocí krouživých pohybů a jemné masáže prsty uvolňujeme nečistoty z pleti. Díky masáži dochází k rozproudění podkožní cyrkulace a tím i k lehké detoxikaci. Měňte směry masáže, aby se nečistity důkladně uvolnily. Poté opět důkladně setřete ručníčkem namočeným v teplé vodě. Můžete namočit i několikrát. Během stírání dochází také k jemné exfoliaci. 

Tato metoda je velice důkladná, příjemná až relaxační. Díky teplému ručníku, který přikládáte na pleť se nečistity uvolňují z větší hloubky pórů. 

Více o této metodě si můžete přečíst v tomto článku 

K odlíčení a čištění pleti doporučujeme:

Evergetikon odličovací a čistící olej s heřmánkemOmorfia Zen Purity čistící balzám

3. Tonizace

Použití tonika je pro správnou péči o pleť velice důležité. Během čištění dochází ke změně ph na pokožce. Tonikum ph vrací zpět na normál a pleť díky tomu může správně fungovat. Tonikum pleť také dočistí, osvěží a hydratuje. Nemělo by obsahovat žádné dráždivé složky. 

K tonizaci a hydrataci doporučujeme:

Evergetikom Tonikum s růžíOmorfia Jasmin Dew

4. Výživa pleti na noc

Během noci naše pleť regeneruje a také se čistí. Večer je tedy správný čas na to dodat ji veškeré živiny, které potřebuje a které budou přes noc dělat v pleti svou práci.

Pro problematickou a aknózní pleť doporučujeme: 

Evergetikom Krém na problematickou pleťOmorfia Divine Elixír pleťový olej pro smíšenou až mastnou pleť

Ráno: čištění + hydratace pleti

Přes noc se plet detoxikovala, čistila a ráno je třeba tyto nečistoty z povrchu pleti odstranit i se zbytky nočního krému. 

Důkladně čištění: opakujeme večerní čištění pleti. Stačí pouze 1x Následně pokračujeme s dočištěním a vyrovnáním ph pomocí tonika. 

Přes den pleť potřebuje hlavně hydrataci. Doporučujeme tedy kombinaci hydratačního séra + krém na problematickou pleť. Případně bude stačit pouze hydratační sérum.

Na čištění a dočištění doporučujeme stejné produkty viz. nahoře. 

Doporučujeme tyto produkty: Sérum můžete použít samostatně nebo přes něj ještě produkty viz. péče na noc

Evergetikon Hydratační sérum s Aloe Vera

 

Lokální ošetření akné: Pupínky ošetřujte lokálně pomocí esenciálního oleje Tea Tree. Na vatovou tyčinku naneste olejíček a místo jím potřete. 

Doporučujeme:

Esenciální olej Tea Tree

Toto jsou základní postupy, jak nastartovat v pleti samoléčení a postupně ji dostat do co nejlepší kondice.  Postupně se pleť zklidní, přestane se tolik mastit a tvořit akné. 

 

Novinky z našeho blogu

Ingredience v produktech Evergetikon
10.03.2023
Ingredience v produktech Evergetikon
Jaké ingredience najdete ve složení produktů Evergetikon? Než se dostaneme k jednotlivým ingrediencím, je důležité říct, že velké množství bylin a ros... číst celé
Co děláme špatně při čištění a odličování a ani o tom nevíme
05.10.2021 Beauty tipy
Co děláme špatně při čištění a odličování a ani o tom nevíme
Myslíme si, že čištění a odlíčení pleti je to nejbanálnější v péči o pleť. OMYL je to základ, který když děláme špatně, ničím to pak už nedoženeme a ... číst celé
Květen - srdce
03.05.2021 Lifestyle
Květen - srdce
Srdce je podle čínské medicíny vládcem všech orgánů a ovlivňuje nás na fyzické, emoční i duchovní úrovni. Co rovnováhu srdeční energie narušuje a jak ... číst celé
Večerní rutina pro klidný spánek
26.04.2021 Lifestyle
Večerní rutina pro klidný spánek
Rutina našemu dni a naší mysli dodává řád a stabilitu. Jaké aktivity to večerní rutiny zařadit, aby vám poskytla uvolnění po dlouhém dni a naladila vá... číst celé
Chcete každý měsíc slevy na vybrané produkty?
Zanechte mi zde svůj e-mail, na který vám mohu každý měsíc poslat zprávu se slevami na vybrané produkty nebo akcí pouze pro členy Bio & Aroma. Děkuji za důvěru 💙

VAŠE ZKUŠENOSTI

24h Obnovující krém proti vráskám 

*****

Krétská všestranná mast s včelím voskem

*****

Mandlový olej vhodný pro citlivou pleť

*****

Používám již pár let a nedám na něj dopustit. Na moji pleť, která je často suchá a nebo trpěla na akné je nejlepší. Vše se srovnalo a pleť je po použití vždy rozzářená a hezká celý den. A vrásky zatím nemám. 34 let.

Tato mast mi doma nesmí nikdy chybět. Používám jak na suché rty, nebo když se u dětí objeví ekzém, nebo na spoustu dalších věcí co mě napadnou. Je to super věcička.                                            

S produkty které prodáváte jsem byla vždy spokojená a jsem i nyní. Děkuji Vám že pomáháte ženám které tuto kosmetiku potřebují a přeji aby se i Vám dařilo v prodeji těchto krásných vůní.
Žaneta N.Žaneta N.Vlasta L.
Copyright BioAromakosmetika 2014 - 2023 Všechna práva vyhrazena